« Grįžti

Kuriuo PVM tarifu apmokestinamos neįgaliųjų techninės pagalbos priemonės ?

Atnaujinimo data: 2013-05-23
Ši informacija skelbiama:
[1.8.7.2] 5%, 9% ir standartinis PVM tarifas (19 str.)
Registracijos numeris   KD-8012   Data   2013.05.23

 

Nuo 2013 m. sausio 1 dienos lengvatiniu 5 procentų PVM tarifu yra apmokestinamas neįgaliųjų techninės pagalbos priemonių tiekimas ir šių priemonių remontas.

Taikant lengvatinį 5 procentų PVM tarifą yra apmokestinama:

1. Neįgaliųjų techninės pagalbos priemonės, nurodytos sąrašuose, kurie yra patvirtinti Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. gruodžio 19 dienos įsakymu Nr. A1-338, nepriklausomai nuo to ar už jas yra kompensuojama neįgaliajam, ar jas įsigyja asmuo, kuriam nepriklauso tokia kompensacija (išskyrus minėtus PVMĮ 19 str. komentaro 4 dalyje).

2. Specialieji automobiliai su reguliuojamo aukščio važiuokle ir lėtieji automobiliai.

3. Keltuvai – kėlimo įtaisai su platforma, kuri juda tarp dviejų ar daugiau skirtingų lygių: jie neturi stogo ir negali kelti lifto šachtoje.

4. Kopikliai (lipynės) – neįtvirtinti mechaniniai įtaisai neįgaliuosius asmenis gabenti laiptais aukštyn ar žemyn, jie gali būti valdomi palydovo arba naudotojo.

Lengvatinis 5 procentų PVM tarifas netaikomas priemonėms ir įrangai, kurią įsigyja bei naudoja ir negalios neturintys asmenys, pvz., tiekiant kompaktinių diskų grotuvus, miniatiūrinius grotuvus, diktofonus, kūno termometrus (kalbančius), stalinius laikrodžius (kalbančius), judriojo (mobilaus) ryšio telefonus (vibruojančius) ir kitokias panašias priemones, o taip pat įstaigose bei organizacijose ar privačiuose namuose (butuose) montuojamus liftus, kurie gali būti pritaikyti ir neįgaliesiems.

Taip pat lengvatinis 5 procentų PVM tarifas netaikomas neįgaliųjų techninių pagalbos priemonių techninės priežiūros ir jų montavimo paslaugoms, t. y. šios paslaugos nepriskirtinos remonto paslaugoms ir apmokestinamos taikant standartinį PVM tarifą.

Didmeninės prekybos įmonės, įmonės tarpininkės bei įmonės, tiekiančios neįgaliųjų techninės pagalbos priemones galutiniam vartotojui, šias priemones apmokestina taikydamos lengvatinį 5 procentų PVM tarifą, t. y. neįgaliųjų techninės pagalbos priemonės taikant lengvatinį 5 procentų PVM tarifą yra apmokestinamos visose jų tiekimo grandyse.

Įsigyjant ir (arba) tiekiant neįgaliųjų techninės pagalbos priemones  taip pat ir atliekant jų remontą,  šių prekių ir (arba) paslaugų pirkėjai neturi pateikti jokių dokumentų. 

Teisės aktai
LRS  PVMĮ 19 str. 5 dalis
LRS  Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2010-10-07 įsakymas Nr. A1-474 SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2006 m. gruodžio 19 d. įsakymas Nr. A1-338 DĖL NEĮGALIŲJŲ APRŪPINIMO TECHNINĖS PAGALBOS PRIEMONĖMIS IR ŠIŲ PRIEMONIŲ ĮSIGIJIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO