« Grįžti

DĖL DUJOTIEKIO DARBŲ LAIKYMO / NELAIKYMO STATYBOS DARBAIS

Atnaujinimo data: 2017-06-09
Ši informacija skelbiama:
Raštai, paaiškinimai
Registracijos numeris   (18.2-31-2 E) RM-18548

 

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, atsižvelgdama į tai, kad pagal nuo 2017 m. gegužės 1 d. įsigaliojusias Lietuvos Respublikos gamtinių dujų įstatymo pakeitimo įstatymo (toliau – Pakeitimas) nuostatas mažo ir (ar) vidutinio slėgio dujotiekiai laikomi kilnojamais daiktais bei į Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos pateiktą nuomonę, paaiškina:

Pagal Pakeitimo nuostatas nuo 2017 m. gegužės 1 d. mažo ir vidutinio slėgio dujotiekiai laikomi kilnojamaisiais daiktai. Todėl darbai, vykdomi mažo ir vidutinio slėgio dujotiekiuose, nuo 2017 m. gegužės 1 d. nepriskirtini statybos darbams ir šių dujotiekių įrengimas, remontas, rekonstravimas, griovimas ne statinyje, nepriskirtinas statybos darbams. Tačiau, jeigu nurodyti darbai buvo pradėti vykdyti iki 2017 m. gegužės 1 d., tai jiems taikomos teisės aktų nuostatos, galiojusios iki 2017 m. gegužės 1 d., nepriklausomai nuo to, kada darbai bus baigti.

Atkreiptinas dėmesys, kad tuo atveju, jeigu darbai, vykdomi mažo ir vidutinio slėgio dujotiekiuose, yra numatyti statinio projekte (pvz., mažo ir vidutinio slėgio dujotiekio įrengimas ne statinyje yra numatytas statinio projekte), tai net ir po 2017 m. gegužės 1 d. jie yra priskirtini statybos darbams.

Be to, mažo ir vidutinio slėgio dujotiekis statinyje (pastatuose) laikomas statinio inžinerine sistema ir jo įrengimas, remontas, rekonstravimas, griovimas taip pat priskirtinas statybos darbams.

 

Teisės departamento direktorė

 

                                                                    Rasa Virvilienė