VMI Naujienos

Nuo rytojaus VMI ir „Sodra“ klientus didžiuosiuose miestuose ir dar 4 savivaldybėse aptarnaus tik nuotoliniu būdu

 

Nuo spalio 28 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Telšiuose, Šilalėje, Trakuose ir Širvintose visas paslaugas VMI ir „Sodra“ klientams teiks tik nuotoliniu būdu. Dėl epideminės situacijos klientų aptarnavimo skyriuose gyventojai nepriimami ir aptarnaujami tik nuotoliniu būdu Elektrėnų, Joniškio r., Jurbarko r., Kelmės r., Klaipėdos r., Kretingos r., Marijampolės, Pasvalio r., Plungės r., Skuodo r., Šiaulių r., Švenčionių r., Raseinių r. savivaldybėse, kuriose paskelbtas karantinas, taip pat ir Kazlų Rūdoje. Kalvarijoje ir Birštone VMI klientai šiuo metu aptarnaujami tik nuotoliniu būdu, o Kuršėnuose nuotoliniu būdu aptarnaujami „Sodros“ klientai.  

Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882, taip pat ir papildomais telefonų numeriais arba pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Informuojame, kad gyventojai, kurių savivaldybėse paskelbtas karantinas, ir kurie neturi galimybių pasinaudoti VMI e. paslaugomis, įsigyti / pratęsti verslo liudijimų, nuo karantino įsigaliojimo gali tai padaryti trumpuoju telefonu 1882.

VMI dėkoja gyventojams už supratingumą ir kviečia naudotis e. paslaugomis, kurios teikiamos per Mano VMI, Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), i.MAS ir kt. sistemas. Prisijungę prie Mano VMI mokesčių mokėtojai gali pateikti klausimą konsultantams, sužinoti savo asmeninę mokesčių informaciją, įsigyti, pratęsti verslo liudijimus, įregistruoti ar išregistruoti individualią veiklą, teikti prašymą įregistruoti pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju ar išregistruoti iš pridėtinės vertės mokesčio mokėtojų ir kt.

„Sodra“ primena, kad beveik visas paslaugas – pateikti prašymus skirti išmokas, pasikonsultuoti ir kt. gyventojai gali elektroniniais kanalais. Informaciją apie įmokas, išmokas ir pensijas galima rasti „Sodros“ puslapyje www.sodra.lt, o prašymus pateikti ir asmeninę informaciją gauti prisijungus prie „Sodros“ asmeninės paskyros gyventojui www.sodra.lt/gyventojui arba, jeigu gyventojas užsiima savarankiška veikla – prie paskyros draudėjui www.sodra.lt/draudejui. Konsultacijos taip pat teikiamos telefonu 1883.

Be to, prašymus „Sodrai“ skirti ligos, motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros, vaiko išlaikymo, šalpos išmokų, pensijų, kompensacijų skyrimo ir kitus, gyventojai, kurių deklaruota gyvenamoji vieta yra minėtų savivaldybių teritorijoje, gali pateikti telefonu 1883 arba 8 5 250 0883.

 

Daugiau informacijos žiniasklaidai:

Evelina Španje-Štrimaitė,

Vilniaus AVMI atstovė spaudai

[email protected]

8 698 37867

 

Malgožata Kozič,

„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė

[email protected]  

8 614 96439