VMI Naujienos

Pasibaigus mokestinei pagalbai VMI primena apie nesumokėtus mokesčius

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad iki lapkričio vidurio 48,5 tūkst. gyventojų ir įmonių sulauks priminimų apie nesumokėtus mokesčius. Laiškai siunčiami dalimis – praėjusią savaitę jų jau sulaukė pirmieji 7,7 tūkst. įmonių ir 8,8 tūkst. gyventojų. Paprasčiausias ir greičiausias būdas sužinoti mokesčių sumą bei ją sumokėti – prisijungti prie Mano VMI > Mokesčių kortelė.

„Nedelsti ir sumokėti atidėtus mokesčius taip pat turėtų mokesčių mokėtojai, kuriems iki spalio 31 d. buvo taikomos mokestinės pagalbos priemonės, nes nuo lapkričio 1 d. nesumokėtiems mokesčiams pradėti skaičiuoti delspinigiai“, – sako VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pridurdama, jog finansinių sunkumų turintys ir mokesčių sumokėti per nustatytą terminą negalintys asmenys gali kreiptis į VMI su prašymu dėl mokestinės paskolos sutarties (MPS) sudarymo su palūkanomis.

Iš viso šiuo metu mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi 7,5 tūkst. įmonių (27,6 mln. eurų), 12,8 tūkst. savarankiškai dirbančių gyventojų (3,5 mln. eurų) ir 78,7 tūkst. jokios veiklos nevykdančių gyventojų (9,6 mln. eurų).

Pastarųjų didžiausia dalis, apie 57,4 proc., turi nepriemoką iki 20 eurų. Daugiau nei puse jų bendros mokesčių skolos (5,5 mln. eurų) turi vos 1,8 proc. gyventojų, iš jų 78 gyventojų mokesčių skolos viršija 10 tūkst. eurų. Didžiausia vieno gyventojo turima mokesčių skola – 242 tūkst. eurų, o įmonės – 318 tūkst. eurų.

Konsultacijas dėl mokestinės paskolos sudarymo bei kitais mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Konsultacijos aptarnavimo padaliniuose - su išankstine rezervacija.