VMI Naujienos

VMI jau nuo liepos mėn. pradėjo i.ŽUR sistemos mokymus turgaviečių prekybininkams

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad, siekiant užtikrinti sklandų turgaviečių ir viešų prekybos vietų prekybininkų mėsa, paukštiena ir jų produktais perėjimą prie elektroninės apskaitos sistemos i.ŽUR,  rengia mokymus bei nuotolinius seminarus. Dėl mokymų bendradarbiaujame su daugiau nei 60 turgaviečių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse, o nuo kitos savaitės ir Panevėžio.

 „Prekybininkų patogumui mokymus organizuojame jų darbo vietoje - turgavietėse, apie tokius susitikimus klientus kviečia turgaviečių administracijos, su kuriomis glaudžiai bendradarbiaujame“, – teigia VMI i.ŽUR projekto vadovė Laima Bendikienė, pridurdama, jog pirmieji mokymai įvyko Kėdainių turgavietėje, dar  šią savaitę planuojami mokymai Vilniaus Kalvarijų turguje.

Be „gyvų“ mokymų VMI taip pat organizuos ir nuotolinius seminarus, kurių grafiką ir registracijos nuorodą galima rasti čia. Seminarų įrašai bus skelbiami ir VMI Youtube kanale. Taip pat VMI internetinėje svetainėje patalpintos i.ŽUR sistemos naudojimo instrukcijos, kuriose žingsnis po žingsnio pristatomas visas Turgavietės e. žurnalo naudojimo procesas.

Primename, jog beveik du mėnesius prekybininkai gali rinktis, kokią apskaitą vesti: popierinę ar elektroninę, o nuo rugsėjo 1 d. prie i.ŽUR sistemos prisijungti visi šio sektoriaus smulkieji verslininkai. Atkreipiame dėmesį, jog, jei prekybininkai dar tik bandosi sistemą, t. y. dar neveda visų duomenų į Turgavietės e. žurnalą, jie privalo tęsti popierinę apskaitą.

Daugiau informacijos mokesčių klausimais galima rasti VMI internetinėje svetainėje, https://www.vmi.lt/evmi/i.zur1. Mokesčių klausimais konsultuoja VMI specialistai numerių 1882.