VMI Naujienos

VMI kliento profilis papildytas naujais rizikingumo kriterijais

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog įmonėms skirtą VMI kliento profilį papildė naujais duomenimis. Atverti dar trys nauji rizikingumo kriterijai, kuriais mokesčių administratorius vertina įmonių elgseną, kiek jos bendradarbiauja su VMI, pavyzdžiui, prašant pateikti dokumentus, kontaktinius duomenis, taip pat galima sužinoti daugiau apie įmonės finansinius įsipareigojimus.

„Mokėjimo profilyje įmonės be jau esamų duomenų apie vėlavimą sumokėti mokesčius, turimą mokestinę nepriemoką, prašymus dėl mokestinės nepriemokos išdėstymo, skolos išieškojimą iš sąskaitų ar jos perdavimą išieškoti antstoliui, mokestinių paskolų sutarčių vykdymą, nuo šiol gali matyti ir turimų mokestinių paskolų sutarčių likutį. Tai leis partneriams susidaryti detalesnį vaizdą apie įmonės mokumą“, – sako VMI kliento profilio projekto vadovė Rūta Giedrienė.

Kiti du nauji kriterijai yra susiję su įmonės elgsena ir papildo elgsenos profilį. Vertinama, ar mokesčių administratoriui paprašius, įmonė pateikia dokumentus, kurie pagrįstų galimai susidariusią mokesčių permoką (skirtumą), ar tokiu atveju ji neanuliuoja pateiktų prašymų dėl permokos grąžinimo,  taip pat ar įmonė Mano VMI yra nurodžiusi el. pašto adresą.

„Išsamią mokesčių informaciją mokesčių mokėtojai visada gali pasitikrinti prisijungę prie Mano VMI. Tam, kad  galėtume tinkamai informuoti klientus apie jų mokestines pareigas, mums svarbu, kad Mano VMI būtų nurodytas ir aktualus el. pašto adresas. Teisingai nurodyti duomenys palengvina komunikaciją ir užtikrina, kad mokesčių mokėtojams svarbi informacija juos pasieks laiku“, – primena R. Giedrienė.

Individualūs VMI kliento profiliai pernai rugpjūčio pradžioje atverti apie 252 tūkst. Lietuvoje registruotų įmonių. Tai patogiai, vienoje vietoje pateikiami VMI vertinami duomenys apie įmonę, skirti susipažinti, kaip mokesčių mokėtoją vertina mokesčių administratorius. VMI kliento profilyje vertinamos įvairios rizikos, šiuo metu skelbiami jau 22 kriterijai. Jį numatyta plėsti, ateityje atveriant vis daugiau duomenų.

Primenama, kad įmonės VMI kliento profilį nemokamai peržiūrėti gali projekto bendraautorių UAB „Finpass“ savitarnos svetainėje, adresu https://finpass.eu/. Įmonės profilio informacija yra privati, ją gali matyti vadovas. Jei pageidauja, jis profilio informacija gali pasidalinti su apskaitą tvarkančiais asmenimis, darbuotojais, klientais, partneriais, investuotojais ar kitais suinteresuotais asmenimis.

 

Daugiau informacijos apie VMI kliento profilį galima rasti VMI svetainėje. Kilus klausimų dėl įmonės profilyje skelbiamų duomenų, prašome kreiptis telefonu +370 5 260 5060 (arba 1882), spausti „4“. Primename, kad paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose - su išankstine rezervacija.

 

VMI kliento profilis sukurtas įgyvendinant VMI ilgalaikę strategiją POLARIS 2025.

Išsamiai apie VMI planus: www.vmi.lt/evmi/polaris-2021-2025

 

 

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Eglė Aleksandravičienė,  
Valstybinė mokesčių inspekcija  
(8 5) 268 7887, 8 662 94657
[email protected]