VMI: leidžiami atskaitymai – ne tik darbuotojų Covid-19 testavimui skiriamos lėšos, bet ir kitos dėl pandemijos patirtos išlaidos - VMI: leidžiami atskaitymai – ne tik darbuotojų Covid-19 testavimui skiriamos lėšos, bet ir kitos dėl pandemijos patirtos išlaidos
VMI Naujienos
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad ekstremalios situacijos dėl COVID-19 metu įmonės patirtos išlaidos darbuotojams atliktiems testams ir skiepams priskiriamos leidžiamiems atskaitymams. Jos laikomos būtinosios darbo saugos ir darbuotojų apsaugos išlaidomis. Tokiu atveju laikytina, kad darbuotojas asmeninės naudos negavo, todėl gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) įstatymo nuostatos netaikomos.
„Įmonės pandemijos laikotarpiu siekia išlaikyti ne tik konkurencingumą, bet ir sveikus darbuotojus tirdamos jų galimą užsikrėtimą Covid-19 virusu. Tokių įmonių išlaidų nelaikome darbuotojų pajamomis, ir jos neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu“,- pasakoja VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė. Tokios pat nuostatos galioja, ir kai įmonė siekdama nustatyti, ar darbuotojas yra persirgęs Covid-19, atlieka serologinius imunoglobulinų G(IgG) ir M(IgM) Covid-19 ligos tyrimus, kurie parodo ar darbuotojas turi Covid-19 antikūnių.
VMI pažymi, kad tuo atveju, kai darbdavys, siekdamas užtikrinti efektyvų darbo organizavimą, veiklos tęstinumą ir sklandumą, karantino dėl COVID-19 metu savo darbuotojams apmoka tam tikras paslaugas, įsigyja tam tikras prekes, ar leidžia naudotis įmonės turtu, tokiu būdu apsaugodamas dirbančius darbuotojus, atliekančius įmonei svarbias užduotis, pajamų natūra nuostatos netaikomos, nes laikoma, kad tokias išlaidas įmonė patiria savo, o ne darbuotojo naudai.
Todėl ir įmonės išlaidos, patirtos karantino dėl COVID-19 metu, darbuotojų, negalinčių vykdyti darbo funkcijų iš namų, vykimui į darbą ar parvykimui iš jo, maitinimui gali būti priskirtos įmonės leidžiamiems atskaitymams kaip būtinosios darbo saugos ir darbuotojų apsaugos išlaidos.
Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie dėl Covid-19 taikomų mokestinių pagalbos priemonių bei mokesčių įstatymų taikymo galima rasti www.vmi.lt/evmi/duk-informacija-verslui-d%C4%97l-covid-19.
Primename, jog šiuo metu visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais galima gauti paskambinus 1882 ar pateikus paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.
Išsamesnė informacija žiniasklaidai:
#
Laimonas Rimkus,
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos
tel.: +370 446 62 894, +370 618 59 596; el. p. [email protected]
#