Kaip sužinoti, ar turiu mokesčių prievolių, skolų?

Aktualią informaciją apie savo turimas mokesčių prievoles, skolas, delspinigius, palūkanas, susidariusias permokas bei sumokėtas ir VMI neadministruojamų, nedeklaruojamų mokesčių įmokas galite sužinoti prisijungę prie Mano VMI sistemos.

Prisijungti prie Mano  VMI sistemos galite tokiais būdais:

  •  per išorines sistemas (per e. banką, per e. valdžios vartus);

  •  su VMI suteiktomis priemonėmis (prisijungimo vardu ir slaptažodžiu);

  •  su elektroniniu parašu.

Mano VMI sistemoje, pasirinkę Mokesčių mokėtojo kortelė −> Apskaitos duomenys −> Prievolės, delspinigiai, galite rasti aktualią informaciją apie savo deklaruotas mokesčių prievoles (pvz., gyventojų pajamų, žemės, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto), kurių mokėjimo terminas nepasibaigęs arba prievoles, kurių mokėjimo terminas suėjęs (skolas), delspinigius ir administracinių baudų prievoles.

Delspinigių prievolės apskaičiuojamos / perskaičiuojamos ir į Mano VMI skiltį Prievolės, delspinigiai perkeliamos mėnesiui pasibaigus, kito mėnesio 1−3 dienomis.

Skiltyje Permokos (skirtumai) galite peržiūrėti savo turimas mokesčių permokas (permokėtas arba klaidingai sumokėtas sumas), o skiltyje VMI neadministruojami mokesčiai yra pateikiama informacija apie Jūsų į VMI biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą sumokėtus VMI nedeklaruojamus mokesčius, neadministruojamas įmokas bei rinkliavas (pvz., žyminis mokestis, valstybės rinkliavos už savivaldybės ar kitų valstybės institucijų teikiamas paslaugas, kitos įplaukos į biudžetą).

Svarbu. Jeigu sumokėjote prievolę, o mokestinės nepriemokos mokėjimo terminas dar nėra suėjęs, tai prievolė apskaitos kortelėje bus matoma iki tol, kol nesueis jos mokėjimo terminas.