Kurią formą, iki kada ir kaip turiu pateikti deklaruojant 2022 m. gautas pajamas?

Deklaruoti pajamas už praėjusius mokestinius metus turite iki gegužės 2 d. (nes gegužės 1 d. - nedarbo diena) pateikdami Gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją (GPM311 forma).

Aktualias deklaravimo instrukcijas rasite čia.

Lengviausias būdas deklaruoti pajamas - prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS). Deklaracija pildoma deklaravimo vedlio pagalba, kuris klausimų - atsakymų principu gyventojui padeda deklaruoti pajamas.

Atsidarius vedlį (taip pat ir baigus pildyti deklaraciją), pasitikrinkite, ar nurodyti visi ir teisingi duomenys. Jeigu deklaracijoje nurodyti ne visi duomenys, juos reikia suvesti atsakant į konkrečioje deklaracijos temoje pateiktus klausimus. Atsakius į visus klausimus, suformuokite ir pateikite deklaraciją. Būtinai pasitikrinkite, ar neturite mokėtinos GPM sumos – užpildžius deklaraciją ji nurodoma viršuje.

Jei neturite galimybės prisijungti prie EDS naudojantis elektronine bankininkyste ar elektroniniu parašu, galite paskambinti 1882 (+370 5 260 5060) ir paprašyti suteikti naudotojo prisijungimo vardą ir slaptažodį. Atlikus reikiamus veiksmus, prisijungimo duomenys Jums bus išsiųsti el. paštu ir galėsite prisijungti prie EDS bei pateikti deklaraciją.

Reikalinga pagalba deklaravimo tema?

Kviečiame nelaukti skambučių eilėje ir užsisakyti VMI konsultanto skambutį Jums patogiu pasirinktu metu. Tai padaryti galite prisijungę prie Mano VMI > dešinėje pusėje pasirinkite konsultanto ikoną.

Mokesčių klausimais konsultuojame telefono numeriu 1882, +370 5 260 5060 (tinka skambinat iš užsienio), o nuotolines paslaugas teikiame telefono numeriu 8 5 2191 777. Atvykimui į VMI padalinį būtina išankstinė registracija