VMI Naujienos

26 tūkst. gyventojų - savaitė NT mokesčiui sumokėti

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad iki šios dienos 7,2 tūkst. Nekilnojamojo turto (NT) savininkų jau deklaravo daugiau kaip 3 mln. eurų NT mokesčio. 25,6 tūkst. gyventojų pateikti NTM deklaracijas ir sumokėti mokestį turi dar savaitę laiko – iki gruodžio 15 d. Deklaracijas pateikti reikia per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), o sumokėti prisijungus prie Mano VMI ar kitu gyventojui patogiu būdu.

„Gyventojams, turintiems nuosavo NT, būtina ne tik savarankiškai persiskaičiuoti, ar jų turto bendra mokestinė vertė neviršija neapmokestinamosios 150 tūkst. eurų ribos, tačiau taip pat pasitikrinti, ar pateikti visi duomenys atitinkamuose savivaldybių ir kituose registruose, pagal kuriuos gali būti taikoma lengvata,“ – pažymi VMI viršininko pavaduotojas Dr. Martynas Endrijaitis, pridurdamas, jog pasitaiko atvejų, kai VMI neturi visos informacijos, todėl gyventojams gali reikėti pateikti papildomus dokumentus, kurie pagrįstų lengvatą.

Pateikiame 7 atvejus, kuomet NTM mokėti gyventojams nereikia:

  1. Asmenims, auginantiems tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, ir asmenims, auginantiems neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, taip pat vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, kurių NT bendra mokestinė vertė neviršija 200 tūkst. eurų ribos.
  2. Jei gyventojas savo NT (ar jo dalį) naudoja socialinei globai ir socialinei priežiūrai ar švietimo darbui.
  3. Jei meno kūrėjas savo turimą NT (ar jo dalį) naudoja individualiai kūrybinei veiklai, t. y. kaip dirbtuves/studiją.
  4. Jei gyventojas savo NT (ar jo dalį) naudoja pajamoms iš žemės ūkio veiklos uždirbti (pvz. vykdo žemės ūkio veiklą ir jam priklausantys pagalbinio ūkio paskirties pastatai ir garažas yra naudojami ūkio veikloje), taip pat už turtą, esantį kapinių teritorijoje.
  5. Jei gyventojas savo turtą (ar jo dalį) nuomoja įmonei ir yra sudaręs nuomos sutartį ilgesniam nei 1 mėn. laikotarpiui.
  6. Sutuoktinių bendras turtas viršija nustatytą neapmokestinamąją ribą, tačiau Nekilnojamojo turto registre jie yra įregistravę bendrąją jungtinę sutuoktinių nuosavybę ir kiekvienam iš jų yra individualiai taikoma neapmokestinamoji riba. Kitaip tariant, jų bendra turto mokestinė vertė iki 300 tūkst. eurų nėra apmokestinama.
  7. Jei NT statyba neužbaigta ir tokio NT gyventojas faktiškai nenaudoja.

VMI primena, jog NT vertę sužinoti galima VĮ „Registrų centras“ (RC) internetinėje svetainėje suvedus NT adresą, pagal kurį surandamas NT unikalus numeris (unikalaus numerio paieška čia). Suvedus NT unikalų numerį – surandama mokestinė NT vertė (NT vertės paieška čia).

Atsakymus į aktualiausius klausimus apie NT mokestį rasite www.vmi.lt > Gyventojo nekilnojamojo turto mokesčio deklaracija KIT715. Informacija mokesčių klausimais teikiama numeriu 1882 (+370 5 260 5060). Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.