VMI Naujienos

Gyventojai jau deklaravo 97 mln. eurų NT nuomos pajamų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog savo nekilnojamąjį turtą (NT) nuomojantys gyventojai gautas pajamas turi deklaruoti iki gegužės 2 d. VMI duomenimis, už 2021 m. metus 33 tūkst. gyventojų jau deklaravo 97 mln. eurų pajamų iš NT nuomos.

„Praėjusiais metais gyventojai aktyviai rinkosi veiklą su verslo liudijimu gyvenamosios paskirties NT nuomai kitiems gyventojams. Iš viso 15 tūkst. gyventojų įsigijo verslo liudijimus ir sumokėjo beveik 5 mln. eurų GPM. Iš jų 5 tūkst. gyventojų jau deklaravo pajamas“, - teigia VMI viršininko pavaduotojas Dr. Martynas Endrijaitis.

VMI primena, kad pajamų mokesčio deklaracijas turi pateikti ir tie gyventojai, kurie vykdė nuomos veiklą su verslo liudijimu, tačiau pajamų negavo. Taip pat, jei gyventojo pajamos iš šios veiklos viršijo 45 tūkst. eurų ribą, viršijanti dalis papildomai apmokestinama 15 proc. GPM.

„Kita dalis gyventojų nuomodami savo NT, gyvenamosios paskirties ir kito pobūdžio, pvz., žemės sklypą, veiklos neregistruoja, o gautas pajamas deklaruoja kaip Nekilnojamojo pagal prigimtį daikto nuomos pajamas ir sumoka 15 proc. arba 20 proc.[1] GPM“, - teigia VMI atstovas, pridurdamas, jog tai jau atliko 28 tūkst. gyventojų, kurie deklaravo 10 mln. eurų mokėtino GPM.

Pažymėtina, kad gyventojai, kurie NT nuomojo įmonėms arba individualią veiklą vykdantiems gyventojams, GPM nemoka, nes gautos pajamos yra priskiriamos A klasės pajamoms, nuo kurių mokestį išskaičiuoja ir sumoka nuomininkas.

Kaip pateikti pajamų deklaraciją, rasite čia bei www.vmi.lt > Gavau turto nuomos pajamų. Paslaugas nuotoliniu būdu teikiame telefonu  8 5 2191 777, o konsultacijas – 1882 (+370 5 260 5060). Atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui.

 

[1] Jei pajamų suma  viršija 120 VDU (2021 m. – 162 324 eurai), tai viršijančioji dalis apmokestinama 20 proc. pajamų mokesčio tarifu.