VMI
Kokia mokesčių sumokėjimo atidėjimo ar išdėstymo tvarka juridiniams asmenims (įmonėms), patyrusiems neigiamas pasekmes dėl COVID-19?
Registracijos numeris KM2513
Juridiniai asmenys (įmonės), įtraukti į neigiamą poveikį nuo COVID-19 patyrusių sąrašą | Taikomos mokestinės pagalbos priemonės ir mokesčių sumokėjimo atidėjimo ar išdėstymo tvarka |
Juridiniai asmenys (įmonės), nuo 2021 m. sausio 1 d. įtraukti į neigiamą poveikį nuo Covid-19 patyrusių mokesčių mokėtojų sąrašus | Prašymus sudaryti MPS be palūkanų mokesčių skoloms, susidariusioms nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 m. rugpjūčio 31 d., galima buvo pateikti iki 2021 m. rugpjūčio 31 d., o įmokas be palūkanų pagal sudarytą MPS sumokėti iki 2022 m. gruodžio 31 d. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. tokie prašymai jau nepriimami, o įmonės, per nurodytą terminą nespėjusios pateikti tokio prašymo, mokesčius turi sumokėti iki 2021 m. spalio 31 d., o nesant galimybių, kreiptis dėl MPS įprasta tvarka. Jei dėl sudėtingos finansinės situacijos dviejų metų mokesčių skolai išdėstyti ir sumokėti neužteko, galima buvo paprašyti ir ilgesnio mokesčių išdėstymo bei sumokėjimo termino, bet ne ilgesnio kaip iki penkerių metų. Tokiu atveju, mokesčius iki 2022 m. gruodžio 31 d., galima buvo išdėstyti ir sumokėti be palūkanų, o vėlesnio laikotarpio įmokoms bus skaičiuojamos 0,01 proc. per dieną palūkanos. Ilgesniam kaip dviejų metų MPS sudarymui taikoma standartinė procedūra ir reikalavimai, todėl mokesčių mokėtojas turėjo pagrįsti savo prašymą dokumentais, kurie apibūdina mokesčių mokėtojo finansinę būklę ir kuriais pagrindžiami prašyme nurodyti duomenys ir aplinkybės. Sudarantiems mokestinės paskolos sutartį (dėl nepriemokų, susidariusių iki 2021 m. rugpjūčio 31 d.), papildomų dokumentų teikiant prašymą pridėti nereikėjo tuo atveju, kai susidariusių nepriemokų mokėjimą buvo prašoma išdėstyti ne ilgiau, kaip iki 2022 m. gruodžio 31 d., o pirmosios įmokos mokėjimą atidėti (jeigu pageidavo) ne ilgiau kaip iki 2021 m. spalio 31 d. VMI, surinkusi ir įvertinusi turimą informaciją, pagal nusimatytus vertinimo kriterijus, gali atskirais atvejais prašyti papildomų dokumentų, reikalingų sprendimui priimti. Juridiniai asmenys, teikdami prašymą dėl mokestinės paskolos sutarties (MPS) sudarymo ne ilgesniam, kaip iki 2022 m. gruodžio 31 d. terminui ir pirmosios įmokos mokėjimo atidėjimo ilgesniam nei iki 2021 m. spalio 31 d. laikotarpiui, kai nepriemokų suma buvo lygi arba didesnė nei 300 000 Eur, prie prašymo turėjo pridėti papildomus dokumentus: finansinę įmonės būklę pagrindžiančius dokumentus, prašymo išdėstyti mokėjimus atitinkamam laikotarpiui pagrindimą ir tai patvirtinančius dokumentus bei kitus prašymo nagrinėjimui reikalingus dokumentus. Jeigu buvo prašoma mokestinės nepriemokos mokėjimą išdėstyti ilgesniam nei iki 2022 m. gruodžio 31 d., bet ne ilgesniam nei 5 metai nuo prašymo sudaryti MPS pateikimo dienos arba nuo mokestinės nepriemokos susidarymo dienos (jeigu prašymas buvo teikiamas anksčiau nei susidarė mokestinė nepriemoka), nuo 2023 m. sausio 1 d. taikomos įprastos palūkanos, o teikiant prašymą turėjo būti pridedami papildomi dokumentai. Mokesčių mokėtojams, kurie yra įtraukti į šį sąrašą, automatiškai taikomos šios mokestinės pagalbos priemonės:
|
Juridiniai asmenys (įmonės), kurie buvo įtraukti iki 2020 m. gruodžio 31 d. sudarytus neigiamą poveikį nuo Covid-19 patyrusių mokesčių mokėtojų sąrašus ir taip pat įtraukti nuo 2021 m. sausio 1 d. sudarytą sąrašą | Prašymus sudaryti MPS be palūkanų mokesčių skoloms, susidariusioms nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 m. rugpjūčio 31 d., galima buvo pateikti iki 2021 m. rugpjūčio 31 d., o įmokas be palūkanų pagal sudarytą MPS sumokėti iki 2022 m. gruodžio 31 d. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. tokie prašymai jau nepriimami, o įmonės, per nurodytą terminą nespėjusios pateikti tokio prašymo, mokesčius turi sumokėti iki 2021 m. spalio 31 d., o nesant galimybių, kreiptis dėl MPS įprasta tvarka. Jei dėl sudėtingos finansinės situacijos dviejų metų mokesčių skolai išdėstyti ir sumokėti neužteko, galima buvo paprašyti ir ilgesnio mokesčių išdėstymo bei sumokėjimo termino, bet ne ilgesnio kaip iki penkerių metų. Tokiu atveju, mokesčius iki 2022 m. gruodžio 31 d., galima buvo išdėstyti ir sumokėti be palūkanų, o vėlesnio laikotarpio įmokoms bus skaičiuojamos 0,01 proc. per dieną palūkanos. Ilgesniam kaip dviejų metų MPS sudarymui taikoma standartinė procedūra ir reikalavimai, todėl mokesčių mokėtojas turėjo pagrįsti savo prašymą dokumentais, kurie apibūdina mokesčių mokėtojo finansinę būklę ir kuriais pagrindžiami prašyme nurodyti duomenys ir aplinkybės. Sudarantiems mokestinės paskolos sutartį (dėl nepriemokų, susidariusių iki 2021 m. rugpjūčio 31 d.), papildomų dokumentų teikiant prašymą pridėti nereikėjo tuo atveju, kai susidariusių nepriemokų mokėjimą buvo prašoma išdėstyti ne ilgiau, kaip iki 2022 m. gruodžio 31 d., o pirmosios įmokos mokėjimą atidėti (jeigu pageidavo) ne ilgiau kaip iki 2021 m. spalio 31 d. VMI, surinkusi ir įvertinusi turimą informaciją, pagal nusimatytus vertinimo kriterijus, atskirais atvejais gali prašyti papildomų dokumentų, reikalingų sprendimui priimti. Juridiniai asmenys, sudarę mokestinės paskolos sutartį (MPS) ne ilgesniam, kaip iki 2022 m. gruodžio 31 d. terminui, o pirmosios įmokos mokėjimą atidėję ilgesniam nei iki 2021 m. spalio 31 d. laikotarpiui ir nepriemokų suma buvo lygi arba didesnė nei 300 000 Eur, prie prašymo turėjo pridėti papildomus dokumentus: finansinę įmonės būklę pagrindžiančius dokumentus, prašymo išdėstyti mokėjimus atitinkamam laikotarpiui pagrindimą ir tai patvirtinančius dokumentus bei kitus prašymo nagrinėjimui reikalingus dokumentus. Jeigu buvo prašoma mokestinės nepriemokos mokėjimą išdėstyti ilgesniam nei iki 2022 m. gruodžio 31 d., bet ne ilgesniam nei 5 metai nuo prašymo sudaryti MPS pateikimo dienos arba nuo mokestinės nepriemokos susidarymo dienos (jeigu prašymas buvo teikiamas anksčiau nei susidarė mokestinė nepriemoka), nuo 2023 m. sausio 1 d. taikomos įprastos palūkanos, o teikiant prašymą turėjo būti pridedami papildomi dokumentai. Mokesčių mokėtojams, kurie yra įtraukti į šį sąrašą, automatiškai taikomos šios mokestinės pagalbos priemonės:
|
Juridiniai asmenys (įmonės), nepatyrę neigiamų pasekmių dėl Covid-19 ir neįtraukti į sąrašus | Juridiniai asmenys (įmonės), nepatyrę neigiamo COVID-19 poveikio, privalomus mokėti mokesčius turi sumokėti iki galiojančiuose teisės aktuose nustatyto termino, o turintys finansinių sunkumų ir negalintys mokesčių sumokėti laiku, gali kreiptis dėl jų atidėjimo arba išdėstymo dalimis t. y., mokestinės paskolos sutarties sudarymo bendra tvarka. Informaciją dėl prašymo ir papildomų dokumentų pateikimo, pageidaujantiems sudaryti MPS bendra tvarka, galima rasti Mokesčių žinyno DUK reg. Nr. KM1453 „Kokia yra mokestinės nepriemokos išdėstymo dalimis ar termino atidėjimo tvarka?“. |
Teises aktai
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos Slapukų politika.
Naudojami sklandžiam svetainės veikimui ir įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Be šių slapukų svetainė negali tinkamai veikti.
Renka statistinę informaciją apie svetainės naudojimą ir naudojami Jūsų naršymo patirties gerinimui.