Navigacija

  • Pereiti prie turinio
Svetainės medis
Informacija gestų kalba Informacija suprantama kalba
navigacija
  • Mokesčių mokėtojų informacija
  • Formos
  • Rinkmenos / Atviri duomenys
  • Skaičiuoklės ir pagalbininkai
  • Sąskaitos ir įmokų kodai
  • Mokesčių žinynas
  • Mokesčių kalendorius
  • Seminarai
  • Tarptautinis apmokestinimas
  • Kontaktai / Apklausa
VMI Machine translation / VMI Машинный перевод / VMI Машинний переклад (English, Русский, Українська)

VMI

Grįžti

Kokie yra pagrindiniai reikalavimai, kuriuos turi atitikti asmenys, norintys įsigyti ir (arba) tiekti energinius produktus be akcizų, kai šie produktai yra naudojami ne kaip variklių degalai, šildymo kuras ar variklių degalų priedai?

Registracijos numeris KM3502

Ši informacija skelbiama:
Energiniai produktai, naudojami ne kaip variklių degalai, šildymo kuras ar variklių degalų priedai

Asmenys, turi teisę be akcizų įsigyti ir (arba) tiekti energinius produktus, nurodytus Akcizų įstatymo 2 priede (išskyrus Kombinuotosios nomenklatūros (toliau – KN) 2023 metų versijos 2710 12 31–2710 12 90, 2710 19 21–2710 19 29, 2710 19 43–2710 19 48, 2710 19 62–2710 19 67, 2710 20 11–2710 20 19, 2710 20 32–2710 20 38 subpozicijose nurodytus energinius produktus) ir KN 2710 19 91–2710 19 99 subpozicijose nurodytus energinius produktus (tepalinės alyvos), kai jie skirti naudoti Akcizų įstatymo 43 straipsnio 1 dalies 3 punkte nurodytiems tikslams:

  • išpilstomi į mažmeninei prekybai skirtą pakuotę (mažesnė nei 210 litrų talpos pakuotė, kurioje supakuotas energinis produktas yra skirtas galutiniam vartojimui, atitinka prekei taikomų techninių reglamentų reikalavimus, ant jos yra vartotojui skirta spausdintinė, rašytinė ar grafinė informacija apie prekę, jos naudojimo saugą, su ja susijusią riziką);
  • ir/arba sunaudojami kitiems tikslams, o ne variklių degalams, variklių degalų priedams arba šildymo kurui. Energinių produktų sunaudojimas kitiems tikslams – tai sunaudojimas gamybiniuose, technologiniuose procesuose (detalėms plauti, asfalto klojimo procese, dažams skiesti ir pan., išskyrus pačią energinių produktų gamybą), t. y., kai jų panaudojimo tikslas nėra šilumos energijos gamyba ar naudojimas vidaus degimo varikliuose;
  • ir/ar parduodami asmenims, turintiems leidimus tokius produktus išpilstyti į mažmeninei prekybai skirtą pakuotę arba sunaudoti kitiems tikslams, o ne variklių degalams, šildymo kurui arba variklių degalų priedams;
  • ir/ ar sunaudojami kitiems tikslams negu variklių degalai, šildymui skirtas kuras arba variklių degalų priedai, t. y. techniniams, gamybiniams (išskyrus pačią energinių produktų gamybą) ir panašiems tikslams, kai verčiamasi KN 2710 19 91–2710 19 99 subpozicijose nurodytų energinių produktų (tepalinės alyvos) gamyba.

Lengvata taikoma, kai asmuo, turintis mokesčių administratoriaus nustatyta tvarka išduotą leidimą, suteikiantį teisę už energinius produktus neskaičiuoti akcizų, energinius produktus:

  1. įsigyja iš Lietuvos Respublikos akcizais apmokestinamų prekių sandėlio, arba
  2. įsigyja iš kito atitinkamo registruoto asmens (tiekėjo), arba
  3. gauna iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės, arba
  4. importuoja, arba
  5. taikant akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimą išleidžia į laisvą apyvartą parduodamus ar kitaip perduodamus nuosavybėn, taip pat importuojamus ar įsigyjamus (įvežamus) iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės energinius produktus, išpilstytus į mažmeninei prekybai skirtą pakuotę, arba
  6. gamina KN 2710 19 91–2710 19 99 subpozicijose nurodytus energinius produktus (tepalinės alyvos) ir sunaudoja Akcizų Įstatymo 43 straipsnio 1 dalies 3 punkte nurodytiems tikslams (išskyrus pačią energinių produktų gamybą).

Leidimas nereikalingas tais atvejais, kai energiniai produktai yra išpilstyti į mažmeninei prekybai skirtą pakuotę, kuri yra suprantama kaip mažesnė nei 210 litrų talpos pakuotė, kurioje supakuotas energinis produktas yra skirtas galutiniam vartojimui, atitinka prekei taikomų techninių reglamentų reikalavimus, ant jos yra vartotojui skirta spausdintinė, rašytinė ar grafinė informacija apie prekę, jos naudojimo saugą, su ja susijusią riziką.

Teises aktai
LRS Akcizų įstatymas
LRS Lietuvos Respublikos akcizų įstatymo 43 straipsnio 1 dalies 3–5 punktuose nustatytų lengvatų taikymo taisyklės, patvirtintos Vyriausybės 2002 m. birželio 4 d. nutarimu Nr. 821
LRS Asmenų, turinčių teisę įsigyti akcizais apmokestinamų prekių su akcizų lengvata, registravimo taisyklės, patvirtintos Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2023 m. gruodžio 27 d. įsakymu Nr. VA-99

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos Slapukų politika; Privatumo politika.

Naudojami sklandžiam svetainės veikimui ir įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Be šių slapukų svetainė negali tinkamai veikti.

Renka statistinę informaciją apie svetainės naudojimą ir naudojami Jūsų naršymo patirties gerinimui.

Apie VMI

  • Misija, Vizija ir Vertybės
  • Struktūra ir kontaktinė informacija
  • Konsultavimasis su visuomene
  • Teisinė informacija
  • Peticijų komisijos veikla
  • Veiklos sritys
  • Kokybės vadyba
  • Mokesčių administravimo procedūros
  • Korupcijos prevencija
  • Pranešėjų apsauga. Vidinis kanalas
  • Administracinė informacija
  • Statistiniai duomenys
  • Asmens duomenų apsauga
  • Viešieji pirkimai
  • Karjera
  • Konsultacinė taryba
  • VMI strategija
  • Apklausos

Paslaugos

  • Consultations at International House Vilnius / Klaipėda
  • Консультации в International House Vilnius / Klaipėda
  • VMI teikiamos paslaugos
  • VMI kliento profilis
  • VMI skaitmeninė transformacija
  • Vienas langelis prievolėms valstybei sumokėti

Naudinga

  • Mokesčiai ir jų dydžiai
  • Atsiskaitymas grynaisiais pinigais
  • Dažniausiai užduodami klausimai
  • Mokesčių ABC
  • Viktorina moksleiviams
  • VMI kviečia į „Pasimatymą su mokesčiais“
  • VMI turto aukcionai
  • Įmonių VDU palyginimas
  • STOP šešėliui
  • Krašto apsaugos ministerijos informacija
  • Interneto svetainės atitikties paraiška
  • Ieškome turto savininkų
  • Nuorodos

Konsultacijos mokesčių klausimais ir paslaugos gyventojams:

+370 5 260 5060

Darbo laikas: I-IV 8.00-17.00, V 8.00-15.45.

Prieššventinę dieną - viena valanda trumpiau.

Kiekvieno mėnesio antrą penktadienį 8.00 val. - 12.00 val.

Paklausimas per Mano VMI

Youtube  Facebook  LinkedIn  Spotify

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Biudžetinė įstaiga. Juridinio asmens kodas — 188659752, adresas: Vasario 16-osios g. 14, 01107 Vilnius, Lietuva, el.paštas: [email protected], E. pristatymo dėžutės adresas 188659752
Duomenys apie Valstybinę mokesčių inspekciją prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre

Kuriame Lietuvos ateitį logotipas