Kur kreiptis, kai žemė priklauso sutuoktiniams bendrąja jungtine nuosavybe ir žemės mokesčio deklaraciją pageidauja gauti kitas sutuoktinis arba gauti kiekvienas atskirą deklaraciją?

Jeigu žemės sklypas, už kurį reikia mokėti žemės mokestį, priklauso bendrosios jungtinės nuosavybės teisėmis, žemės mokesčio deklaracija formuojama vieno iš sutuoktinių vardu. Žemės savininkai, sklypą turintys bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės teisėmis, laikomi lygiaverčiais savininkais. Jeigu pageidaujama, kad pateiktoji deklaracija būtų formuojama kito sutuoktinio vardu, VMI turi būti pateikiamas prašymas (raštu per Mano VMI  sistemą, el. paštu vmi@vmi.lt, klasikiniu paštu, telefonu 1882 arba +370 5 260 5060 arba atvykus į VMI aptarnavimo skyrių*), nurodant sutuoktinio, kurio vardu turi būti formuojama deklaracija, vardą, pavardę.

Sutuoktiniai, turintys žemės sklypus bendrosios jungtinės nuosavybės teisėmis, ir kiekvienas pageidaujantis gauti atskiras deklaracijas (kuriose būtų įrašyta padalinto sklypo dalis ir tai sklypo daliai apskaičiuotas žemės mokestis), turi kreiptis į Registrų centrą ir kiekvienas atskirai įregistruoti nuosavybės teises į savo dalis.

*Atvykti į aptarnavimo padalinius galite tik iš anksto užsiregistravę  tel. 8 5 2191 777.

Naudinga informacija