Mokesčių inspektoriaus profesija

Ką veikia mokesčių inspektorius?

Čia galite "pasimatuoti" mokesčių inspektoriaus profesiją.
Žemiau yra pateikta užduotis, su kokiomis gali susidurti šios profesijos atstovas, o po ja - užduoties atsakymas. Paspaudus ant žodžio „UŽDUOTIS“ išsiskleis tekstas, kur bus parašyta, ką reikia daryti ir dokumentų pavyzdžiai.
Kai užduotį išspręsi, paspausk ant žodžio "Atsakymas" ir paskaityk. Tikimės, kad tavo sugalvotas ir mūsų parašytas atsakymai sutampa.
Sėkmės.

UŽDUOTIS


Pasižiūrėk atidžiai į šiuos du dokumentus: tai ištrauka iš buhalterinės knygos ir banko išrašas. Teisingai tvarkomoje buhalterijoje šie įrašai turi sutapti.
Patikrink, ar yra koks nors neatitikimas tarp šių dokumentų įrašų ir jeigu yra – koks jis?
Šiek tiek pasufleruosiu – neatitikimas tikrai yra :)


Atsakymas


Buhalterijos knygoje trūksta įrašo apie įmonę UAB „X“ suma 1200 eurų.

 

Sudomino? Kviečiu priimti didesnį iššūkį. Paspaudęs ant atitinkamų žodžių rasi antrą užduotį ir jos atsakymą.


UŽDUOTIS

 

Šį kartą situacija painesnė. VMI turi dvi žemiau pateiktas sutartis. Kaip manai, ar viskas čia gerai?

 


Atsakymas


Matant šias sutartis gali kilti įtarimas, kad bandoma nuslėpti mokesčius. Kodėl? Pirma, reikia žinoti, kad pagal įstatymą dovanos tarp artimųjų neapmokestinamos. Taigi, dovanojimo atveju, GPM nėra, o automobilio pardavimo sutartyje matome, kad kaina tokia pati, kaip ir dovanos vertė. Galima manyti, Matas Vardenis ir Aldona Vardenienė yra giminės ir bendras vaizdas atrodo taip, kad močiutė padėjo anūkui parduoti automobilį savo draugui ir išvengti mokesčių.
Jei Matas būtų tiesiai pardavęs draugui, kaip realiai ir yra (močiutė tik formali tarpininkė, įterpta specialiai pasididinti savikainai), tada reikėtų mokėti GPM.
Atkreipiame dėmesį, kad tai dar ne įrodymas, kad buvo apgaudinėjama valstybė, bet pakankamas pagrindas pradėti tyrimą.

Dabar sužinojai, ką dirba mokesčių inspektoriai. Jeigu tau patinka analizuoti dokumentus ir ieškoti neatitikimų, tai darbas VMI tau gali patikti. Žinoma, prieš tai reiks įgyti stiprias teisines ir buhalterines žinias.
Mūsų karjeros puslapis yra čia.