Ar galima pateikti bendrą šeimos deklaraciją KIT715?

Gyventojas turi pateikti ne šeimos, o individualią gyventojo nekilnojamojo turto deklaraciją KIT715. Už šeimos narių asmenine, bendrosios jungtinės nuosavybės ir / arba dalinės nuosavybės teise valdomą ar jų įsigyjamą apmokestinamąjį nekilnojamąjį turtą deklaraciją teikia kiekvienas iš sutuoktinių atskirai, nes neapmokestinamoji vertė 150 000 eurų  (arba atitinkamai 200 000 eurų ) taikoma kiekvienam individualiai.

Atkreipiame dėmesį, jog neįregistravus bendrosios jungtinės nuosavybės Nekilnojamojo turto registre, Valstybinė mokesčių inspekcija preziumuoja, jog nekilnojamasis turtas nuosavybės teise priklauso  vienam iš sutuoktinių ir neapmokestinamas dydis bus taikomas tik vienam asmeniui, t.y. nekilnojamojo turto vertė nebus dalinama sutuoktiniams lygiomis dalimis.

Individuali neapmokestinamoji nekilnojamojo turto vertė kiekvienam sutuoktiniui gali būti taikoma atskirai, jeigu Nekilnojamojo turto registre yra įregistruotas juridinis faktas – bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė. Todėl sutuoktiniai, norintys prisitaikyti individualią neapmokestinamąją nekilnojamojo turto vertę, turėtų kreiptis į Valstybės įmonės „Registrų centras“ bet kurį teritorinį padalinį su prašymu dėl juridinio fakto apie bendrąją jungtinę sutuoktinių nuosavybę įregistravimo.