Pranešk apie korupciją

NELIKITE ABEJINGI, JEI SUSIDŪRĖTE – PRANEŠKITE!

Praneškite apie VMI darbuotojų korupcinio pobūdžio pažeidimus

Jeigu norite pranešti apie Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir/ar apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų (toliau kartu — VMI) valstybės tarnautojų ar darbuotojų galimus korupcinio pobūdžio pažeidimus, susijusius su VMI veikla, pateikite rekomenduojamos formos pranešimą:

  1. Elektroniniu paštu [email protected]
  2. Per „MANO VMI“ https://www.vmi.lt/manovmi - www.vmi.lt --> „Mano VMI“
  3. Artimiausiam VMI padaliniui

Kiekvienoje apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje mokesčių mokėtojų aptarnavimo vietose Jūsų patogumui yra įrengtos pašto dėžutės (fizinės) nuomonėms, atsiliepimams, pranešimams, pasiūlymams bei kitai informacijai, susijusiai su korupcijos prevencija ir / ar korupcijos apraiškomis VMI, pateikti.

Jei turite žinių arba pagrįstų įtarimų apie VMI valstybės tarnautojų ar darbuotojų žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką taip pat galite pranešti Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai:

  1. „Pranešk STT“ linija visą parą (8 5) 266 3333
  2. Elektroniniu paštu [email protected];
  3. Pateikdami pranešimą STT interneto tinklapyje
  4. Mobiliąja programėle „Pranešk STT“
  5. Nuvykdami į STT

Jeigu Jums taikoma pareiga, numatyta Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnyje ir Jūs norite pateikti pranešimą, atitinkantį Pranešėjų apsaugos įstatymo nuostatas, tuomet Jūs jį galite pateikti Lietuvos Respublikos prokuratūrai.

Apie mokesčių įstatymų pažeidimus (atlyginimus „vokeliuose“, kontrabandines prekes, kvito neišdavimą, nelegalų darbą ir kt.):

  1. Praneškite VMI pasitikėjimo telefonu 1882 (spausti 7)
  2. Palikite panešimą VMI interneto svetainėje „STOP šešėliui“

Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

Praneškite apie galimus VMI viešųjų pirkimų pažeidimus

Valstybinė mokesčių inspekcija, siekdama užtikrinti vykdomų viešųjų pirkimų skaidrumą ir objektyvumą, ragina viešųjų pirkimų dalyvius pranešti apie galimai neskaidriai vykdomus VMI viešuosius pirkimus. Pranešti apie galimus VMI vykdomų viešųjų pirkimų pažeidimus galite elektroniniu paštu [email protected] atsiuntę užpildytą Valstybinės mokesčių inspekcijos viešojo pirkimo vertinimo anketą. Dėkojame Jums už pasitikėjimą! Konfidencialumą garantuojame!