VMI Naujienos

Žemės mokesčio lengvatų suteikta beveik už 9 mln. eurų

 

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad, praėjus savaitei laiko nuo deklaracijų pateikimo, daugiau nei 209 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų jau sumokėjo apie 11 mln. eurų. Šiais metais žemės mokesčio sumokėjimo terminas iki lapkričio 16 d. Sumokėti šį mokestį saugiausia per e. bankininkystę prisijungus prie Mano VMI.

Vienam gyventojui didžiausia apskaičiuota žemės mokesčio suma šiais metais yra 30,8 tūkst. eurų, o juridiniam asmeniui – 79 tūkst. eurų. Planuojama, jog  iš viso į savivaldybių biudžetus žemės mokesčio bus surinkta 39,4 mln. eurų.

„Šiais metais savivaldybės priėmė reikšmingus sprendimus dėl žemės mokesčio lengvatų. Iš viso įvairios lengvatos buvo pritaikytos 481 tūkst. gyventojų ir 3,8 tūkst. įmonių - tai yra 11,6 tūkst. mokesčių mokėtojų daugiau nei 2019 m. Skaičiuojama, jog bendra taikomų lengvatų suma bus 466 tūkst. eurų didesnė nei praeitais metais ir sieks apie 8,99 mln. eurų,“ – sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė.

Didelė dalis savivaldybių nusprendė taikyti lengvatas nukentėjusiems nuo COVID-19. Keturiolikoje jos jau pritaikytos, kitų savivaldybių žmonės dar gali pateikti prašymus dėl lengvatos suteikimo. Remiantis dabartiniais duomenimis įvairių lengvatų, įskaitant dėl pandeminės situacijos ir daugiavaikėms šeimoms, suma siekia 1,76 mln. eurų.

Didžiausia lengvatos suma skirta pensinio amžiaus ir turintiems 40 proc. darbingumą asmenims[1] – 7 mln. eurų. Ją gavo 324,5 tūkst. gyventojų. Minimalios mokesčio sumos lengvata  už 190 tūkst. eurų buvo taikyta 120 tūkst. gyventojų ir 1,6 tūkst. įmonių, o 2 tūkst. ūkininkų pritaikyta žemės mokesčio lengvata už 48 tūkst. eurų

Už apleistą žemę dažniausiai savivaldybės taiko maksimalų 4 proc. mokestinį tarifą, tačiau Molėtų, Trakų rajonuose jis yra 2 proc., o Kretingos, Vilniaus, Zarasų, Tauragės - 3 proc. Didžiausia suma vienam asmeniui už apleistą žemę šiais metais yra 29 tūkst. eurų, o įmonei – 33 tūkst. eurų.

Dėl sumažintų tarifų šiais metais mažesnį žemės mokestį moka Vilkaviškio, Rokiškio, Rietavo rajonų savivaldybių gyventojai. Taip pat žemės ūkio paskirties sklypų savininkai Jurbarko, Raseinių, Kelmės, Biržų, Radviliškio, Plungės, Šilalės rajone, Pagėgių savivaldybėje.

VMI primena, jog žemės mokestį moka privačios žemės savininkai. Žemės mokesčio deklaracijas gyventojai gali pasitikrinti prisijungę prie EDS[2] sistemos arba paštu gautose pranešimuose. Mokėjimą galima atlikti per Mano VMI, bankuose, pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose vietose. Norint sumokėti už kitą asmenį, būtina nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą ir įmokos kodą – 3011.

Daugiau informacijos apie žemės mokestį ir kaip jį sumokėti galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, oficialiame VMI „Youtube“ kanale, „Spotify“ tinklalaidėje ar paskambinus Mokesčių informacijos telefonu 1882. Identifikuoti Mano VMI naudotojai paskambinę ir pasirinkę Žemės mokesčio temą gali iš karto sužinoti žemės mokesčio sumą, terminą ir įmokos kodą.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Irma Juškaitė,
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos
tel.: +370 5 2687 513, +370 6 8707 138  el. p.: [email protected]

 

[1] Neapmokestinamojo dydžio lengvata

[2] VMI Elektroninio deklaravimo sistema: deklaravimas.vmi.lt