VMI Naujienos

Dėl mokesčių atidėjimo besikreipiančius gyventojus VMI sprendimas pasieks greičiau

2020 m. liepos 16 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad gyventojų patogumui supaprastino mokestinių paskolų sutarčių (toliau – MPS) nagrinėjimo tvarką, todėl prašymus per Mano VMI pateikusius gyventojus sprendimai dėl sutarties sudarymo pasieks greičiau. Vien per pirmąsias dvi liepos savaites VMI gyventojams pateikė apie 1,1 tūkst. sprendimų, bendrai 2,27 mln. eurų sumai, viso nuo š. m. kovo 16 d. su fiziniais asmenimis sudaryta daugiau nei 2,4 tūkst. MPS, apie 6,5 mln. eurų sumai. 

Prašymus rekomenduojama teikti e. būdu

Primenama, kad neigiamas COVID-19 pasekmes patyrusiems gyventojams (nevykdantiems savarankiškos veiklos), kurie deklaravo pajamas, tačiau iki liepos 1 d. negalėjo sumokėti mokesčių už 2019 m., iki ekstremaliosios situacijos pabaigos ir dar du mėnesius VMI neskaičiuos delspinigių ir nevykdys išieškojimo veiksmų.

„Nepriklausomai nuo to, jog šiuo metu gyventojams vis dar neskaičiuojami delspinigiai ir nepradedami nauji mokesčių išieškojimai, kai kurie žmonės nieko nelaukę kreipiasi į VMI su tikslu atidėti mokesčio mokėjimą sudarant MPS. Siekiant užtikrinti sklandų ir nenutrūkstantį sutarčių sudarymo procesą, skatiname gyventojus prašymus dėl MPS sudarymo teikti e. būdu - per Mano VMI", - teigia VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pažymėdama, kad tokiu būdu gautų prašymų sprendimai pateikiami vos per kelias darbo dienas – juos gyventojui belieka patvirtinti sistemoje.

Gavus sprendimą dėl MPS sudarymo per Mano VMI, gyventojai turi jį atsiversti kaip dokumentą - tuomet atsiranda galimybė patvirtinti sutarties sąlygas ir galutiniai suformuojama MPS. MPS sąlygas patvirtinusiems ir neigiamas pasekmes dėl COVID-19 patyrusiems gyventojams palūkanos nebus skaičiuojamos visą MPS naudojimosi laikotarpį.

Per Mano VMI asmeniui pateiktu dokumentu sudarytos sutarties dokumento nereikia spausdinti ar atsiimti atvykus į aptarnavimo padalinius – galiojančia laikoma ir e. būdu patvirtinta elektroninė versija

Kaip pateikti MPS prašymą per Mano VMI?

Prašymą dėl mokesčių atidėjimo arba išdėstymo (nurodant tikslią mokesčių sumą bei pageidaujamą mokėjimo grafiką) su laikinais finansiniais sunkumais susidūrę gyventojai gali pateikti per Mano VMI. Prisijungus reikia pasirinkti skiltį Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas > Mokestinės paskolos sutarties sudarymas. Papildomų dokumentų teikiant prašymą pridėti nereikalaujama, išskyrus atvejus, kai prašymą nagrinėjantis VMI darbuotojas jų gali paprašyti individualiai pateikti.

Pateikti prašymą padės VMI interneto svetainėje esantis prašymo pildymo vedlys: https://www.vmi.lt/mokymai/course/view.php?id=98 (tema – Mokestinės paskolos sutarties sudarymas ir keitimas).

Primenama, kad konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai visoje šalyje. Kilus klausimams, pasikonsultuoti gyventojai galės ne tik paskambinus bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882, bet ir kitais  papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje.

Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir oficialiame VMI „Youtube" kanale.

 

Išsamesnė informacija žurnalistams:

Eglė Aleksandravičienė

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

tel.: +370 5 2687513, +370 618 02651, el. p. [email protected]