VMI Naujienos

Daugiau nei 4 tūkst. mokesčių mokėtojų sulauks VMI priminimų dėl laiku nepateiktų duomenų apie gyventojus

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad per Elektroninio deklaravimo sistemą (toliau - EDS) išsiuntė daugiau nei 4 tūkst. priminimų mokesčių mokėtojams, kurie iki vasario 15 d. nepateikė duomenų apie gyventojams išmokėtas A ir B klasės išmokas. Taip pat VMI asmeniškai susisieks su trečiaisiais asmenimis, kurie iki nurodyto termino nedeklaravo gyventojų patirtų mokslo, draudimo ir kitų išlaidų.

„Šiais metais duomenis apie gyventojų pajamas ir išlaidas laiku pateikė daugiau nei 91 proc. mokesčių mokėtojų. Dėkojame jiems tokiu būdu prisidėjus prie sklandaus pajamų deklaravimo proceso,“ - sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė, pridurdama, kad gautus duomenis apdorojus ir patikrinus, greitu metu bus atnaujintos ir preliminarios pajamų deklaracijos, kurias didelei daliai gyventojų užteks pateikti vedliu tik vieno mygtuko paspaudimu.

Atkreipiame dėmesį, kad gyventojai, kurių darbdaviai nepateiks informacijos iki pajamų deklaravimo pradžios, duomenis apie gautas pajamas bei išskaičiuotą pajamų mokestį gali užpildyti ir patys pagal 2020 m. gautus atsiskaitymo lapelius.

Visą reikiamą informaciją, susijusią su mokesčių deklaravimo procedūromis ir jų pildymo formomis, galima rasti EDS internetinėje svetainėje http://deklaravimas.vmi.lt, taip pat VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt. Kilus klausimams, gyventojai pasikonsultuoti gali paskambinus bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882 ar kitais papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI svetainėje.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

 

Irma Juškaitė,
Valstybinė mokesčių inspekcija
+370 5 2687 513, +370 6 8707 138

[email protected]