VMI Naujienos

Laiku pateikti trečiųjų asmenų duomenys užtikrina sklandų gyventojų pajamų deklaravimą

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), informuoja, kad iki 2021 m. vasario 15 d. mokesčius išskaičiuojantys asmenys privalo pateikti duomenis apie 2020 metais gyventojams sumokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas.

„Norint užtikrinti sklandų metinių pajamų deklaravimo procesą gyventojams yra reikalingi tikslūs duomenys iš mokesčius išskaičiuojančių asmenų. Tai pavyksta pasiekti, kai visi duomenys apie A ir B klasės išmokas būna pateikti iki numatyto termino ir yra teisingi. Informaciją pateikus laiku iki š. m. vasario 15 d. metinių pajamų deklaravimo procesas vyktų sklandžiai“, - teigė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė, primindama, kad didžioji dalis deklaracijų EDS būna suformuotos ir jas užtenka tik pateikti.

Vadinamieji tretieji asmenys - bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt. turi pateikti visus duomenis apie sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui, už studijas sumokėtas įmokas ir studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas, taip pat reikia informuoti apie nuolatinių Lietuvos gyventojų pernai sumokėtas pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, gyvybės draudimo įmokas. Duomenis reikia pateikti iki 2021 m. vasario 15 d.

VMI visas teikimui skirtas dokumentų formas apie išmokas ir jų pildymo taisykles rekomenduoja peržiūrėti apsilankius interneto svetainėje http://deklaravimas.vmi.lt, kurioje galima rasti visą reikiamą informaciją susijusią su mokesčių deklaravimo procedūromis.

Informaciją mokesčių klausimais, galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882. Šiuo metu visos VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irma Juškaitė,
Valstybinė mokesčių inspekcija
+370 5 2687 513, +370 6 8707 138

[email protected]