VMI Naujienos

Nuo pandemijos nukentėjusiam verslui VMI mokestinės paskolos sutartys 2 metams – be palūkanų ir be klausimų

Neigiamą COVID-19 poveikį patyrę mokesčių mokėtojai, kreiptis į VMI dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų gali iki 2021 m. vasario 28 d.

2020 m. spalio 20 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog 20 tūkst. įmonių, įtrauktų į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, šiandien išsiuntė aktualią informaciją apie mokestinės pagalbos priemonių taikymą bei mokestinės paskolos sutarties be palūkanų sudarymo galimybes bei sąlygas.

„Neigiamą COVID-19 poveikį patyrusioms įmonėms, mokestinės pagalbos priemonės taikomos iki š. m. gruodžio 31 d., o tai reiškia, jog iki šio termino ir dar du mėnesius po jo, pastarosios yra atleistos nuo delspinigių, joms nebus pradėti mokesčių išieškojimo veiksmai“, - primena VMI Teisės departamento vadovė Rasa Virvilienė, pažymėdama, jog nuo pandemijos nukentėję mokesčių mokėtojai iki 2021 m. vasario 28 d. gali kreiptis į mokesčių administratorių ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį iki 2022 m. gruodžio 31 d., be jokių palūkanų.

Be palūkanų ir be klausimų - iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Mokestinės paskolos sutartį be palūkanų galima sudaryti mokesčių skoloms, susidariusioms iki š. m. gruodžio 31 d., o įmokas sumokėti iki 2022 m. gruodžio 31 d. Sudaryti tokiai sutarčiai jokių papildomų dokumentų VMI pateikti nereikia, užtenka prašymo, kuriame reikia nurodyti pageidaujamus įmokų sumokėjimo terminus. Prašymą ir dabar galima pateikti prisijungus prie Mano VMI > Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas.

„Jei mokesčių mokėtojas mano, jog dėl sudėtingos finansinės situacijos dviejų metų mokesčių skolai išdėstyti ir sumokėti jam gali nepakakti, jis gali paprašyti ir ilgesnio mokesčių išdėstymo bei sumokėjimo termino, bet ne ilgesnio kaip iki penkerių metų. Tokiu atveju, mokesčius iki 2022 m. gruodžio 31 d., kaip ir visi, jis galės išdėstyti ir sumokėti be palūkanų, o vėlesnio laikotarpio įmokoms bus skaičiuojamos 0,01 proc. per dieną palūkanos,“ - sako Rasa Virvilienė, atkreipdama dėmesį, jog ilgesniam kaip dviejų metų mokestinės paskolos sutarties sudarymui yra taikoma standartinė procedūra ir reikalavimai, todėl mokesčių mokėtojas turi pagrįsti savo prašymą dokumentais, kurie apibūdina mokesčių mokėtojo finansinę būklę ir kuriais pagrindžiami prašyme nurodyti duomenys ir aplinkybės.

Įmokas galima prašyti atidėti vieneriems metams.

Mokesčių mokėtojai sudarydami mokestinės paskolos sutartį, pirmąją įmoką gali paprašyti nukelti vieneriems metams. Tokiu atveju, kai skola nesiekia 300 tūkst., teikiant prašymą papildomų dokumentų pateikti nereikia, kai ji yra lygi ar didesnė kaip 300 tūkst. - mokesčių administratoriui kartu su prašymu reikia pateikti ir minėtais, pagrindžiančiais dokumentus. Pažymėtina, jog nukeliant mokėjimą, mokestinės paskolos sutarties be palūkanų pabaigos terminas nesikeičia, ją galima sudaryti laikotarpiui iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Pusės, t. y. daugiau kaip 10 tūkst. įmonių, kurioms yra taikomi mokesčių atidėjimai, skola nesiekia 1 tūkst. eurų. 330 įmonių skola yra daugiau kaip 300 tūkst. ir tik 1 proc. įmonių turi skolą, kuri viršija 0,5 mln. eurų ir tai sudaro 54 proc. visų atidėtų mokesčių sumos.

Mokesčių mokėtojų, kuriems taikomos pagalbos priemonės, skola sudaro 713,8  mln. eurų, šią sumą skolingi 45,4 tūkst. mokesčių mokėtojų (21,7 tūkst. įmonių ir 23,7 tūkst. gyventojų). Nuo kovo 16 d. sudaryta  4,5 tūkst. mokestinės paskolos sutarčių be palūkanų,  86,2 mln. eurų sumai.

Visą aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje https://www.vmi.lt/evmi/informacija-verslui. Konsultacijas telefonu teikia mokesčių specialistai paskambinus bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882 (spausti „5“).

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Rūta Asadauskaitė

[email protected]

+37062088383

#