VMI Naujienos

Pajamų natūra sumos augo 5 kartus, supaprastinta kuro vartojimo privatiems poreikiams tvarka

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad už praėjusius metus deklaruotų pajamų natūra suma, lyginant su 2020 m., augo beveik 5 kartus (nuo 58 mln. iki 272 mln. Eur), o nuo jų apskaičiuoto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumaišaugo net 6 kartus (nuo 6 mln. iki beveik 36,4 mln. Eur).

„Stebint pastarųjų metų deklaruojamų pajamų natūra augimo tendencijas, galime daryti prielaidą, kad verslo sąmoningumas šioje srityje tikrai auga. Jie ne tik dažniau savo veikloje išskiria darbuotojams sukurtas papildomas naudas, bet ir identifikuoja privačių poreikių tenkinimo įmonės lėšomis atvejus: juos deklaruoja ir susimoka atitinkamai apskaičiuotus mokesčius“, – teigia VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė, pažymėdama, kad nuo pajamų natūra papildomai mokamos ir Sodros įmokos, sudarančios kone tokią pat sumą kaip mokėtinas GPM.

Teikti duomenis apie privatiems poreikiams suvartotą kurą bus paprasčiau

Iki šiol Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sąskaita faktūra už privatiems poreikiams suvartotą kurą būdavo išrašoma už kiekvieną mėnesį. VMI inicijavus pakeitimus, vieną bendrą PVM sąskaitą faktūrą bus galima išrašyti už visus metus.

„Tokių iniciatyvų imamės siekdami mažinti administracinę naštą verslui. Matome, kad kai kuriais atvejais apskaičiuotos sumos už privatiems poreikiams suvartotą kurą būna nedidelės, todėl verslui tikrai daug patogiau ir netgi ekonomiškai naudingiau pateikti vieną dokumentą vietoj dvylikos“, – pasakoja R. Virvilienė.

Ši PVM sąskaita faktūra privalo būti išrašyta ne vėliau kaip iki kitų metų, einančių po metų, kuriais automobilių kuras buvo sunaudotas privatiems poreikiams tenkinti ir nuo jo turi būti apskaičiuotas pardavimo PVM, sausio mėnesio 10 dienos.

Elgsenos pokyčius skatina ir VMI dėmesys

2022 - 2023 m. bendrai dėl privačių poreikių tenkinimo įmonės lėšomis bei pajamų natūra gavimo atvejų, taikant švelniąsias stebėsenos priemones ir išimtinais atvejais atlikus kontrolės veiksmus, į biudžetą priskaičiuotos mokėtinų mokesčių ir su jais susijusios sumos sudarė beveik 15 mln. eurų.

Primename, kad konsultacijos mokesčių klausimais teikiame telefonu +370 5 260 5060. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose teikiamos tik su išankstine rezervacija.

 

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Eglė Aleksandravičienė,  
Valstybinė mokesčių inspekcija  
(8 5) 268 7887, 8 662 94657
[email protected]