VMI Naujienos

Pernai įsigytų iš ES naujų transporto priemonių savininkai valstybės biudžetą papildė daugiau nei 1 mln. eurų PVM

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad 2021 m. naujas transporto priemones iš kitų ES valstybių narių įsigiję gyventojai, valstybės biudžetą papildė daugiau nei 1 mln. eurų PVM suma. Iš viso, pernai iš kitų ES valstybių 180 lietuvių įsigijo naujų transporto priemonių. Brangiausi gyventojų pernai įsigyti nauji automobiliai – Aston Martin už 259 tūkst. eurų, Bentley už 249 tūkst. eurų, Mercedes Benz už 190 tūkst. eurų.  

 

 „Svarbu, kad gyventojai, įsigiję ar ketinantys įsigyti naujas motorines transporto priemones (automobilius, motociklus, motorolerius ir pan.) iš kitų ES valstybių, žinotų apie pareigą mokėti PVM. Naują transporto priemonę įsigijęs fizinis asmuo PVM sumoka ten, kur transporto priemonė yra atgabenama. Tai reiškia, kad jeigu gyventojas naują transporto priemonę registruoja ir ją eksploatuoja Lietuvoje, tai ir PVM moka Lietuvai“ - teigia Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

 

Nuo šių metų gyventojams, kurie nėra PVM mokėtojai, įsigijusiems naują transporto priemonę kitoje ES valstybėje ir užregistravusiems ją Lietuvoje nereikia teikti VMI jokių papildomų pranešimų ar dokumentų – mokesčių administratorius visą informaciją gauna iš valstybės registrų bei apskaičiuoja PVM. Sumokėti apskaičiuotą PVM už naują transporto priemonę reikia per 5 darbo dienas.

 

Tačiau jeigu gyventojas pargabentos naujos transporto priemonės neužregistravo Lietuvoje, o ją pardavė kitiems asmenims, tokiu atveju jis turėtų ne vėliau kaip iki kito mėnesio 25 dienos po naujos transporto priemonės įsigijimo, per Mano VMI pateikti laisvos formos pranešimą apie kitoje ES valstybėje įsigytą naują transporto priemonę. Tuomet, VMI apskaičiuos naujos transporto priemonės įsigijimo PVM, kurį reikės per 5 darbo dienas sumokėti.

 

Atkreipiame dėmesį, kad PVM taip pat apmokestinamos laimėtos loterijoje ar dovanotos naujos transporto priemonės, pargabentos į Lietuvą iš kitų ES valstybių. Jei transporto priemonė daužta, tačiau nuvažiavusi mažiau nei 6000 kilometrų arba praėjo mažiau nei 6 mėn. nuo eksploatacijos pradžios, ji taip pat laikoma nauja.

 

Primename, kad daugiau informacijos mokesčių klausimais visuomet galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus mokesčių informacijos telefonu 1882 arba +370 5 260 5060.