VMI Naujienos

Skirti dalį sumokėto GPM paramai gyventojai gali iki gegužės 2 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) primena, kad skirti dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) paramai liko dvi savaitės. Prašymą skirti paramą reikia pateikti iki gegužės 2 d. per VMI Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS), pasirinkus Deklaravimas > Pildyti formą. Prašymą skirti paramą gyventojai gali rasti dažniausiai pildomų formų sąraše.

„Skirti sumokėto pajamų mokesčio dalį paramai dar niekada nebuvo taip lengva, nes dabar tą galima padaryti paramos vedlio pagalba. Iš viso savo sprendimą nuo 2021 metais sumokėtų mokesčių skirti paramą jau išreiškė beveik 403  tūkst. gyventojų“, – sako VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis, primindamas, kad popieriniai prašymai nuo šių metų nebepriimami, o e. būdu teikiama parama užtikrina, jog gyventojas tai daro savanoriškai.

 Pagal vieną pateiktą prašymą pajamų mokesčio dalis gali būti pervedama penkis metus iš eilės – už praėjusius ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius. Jei gyventojas prašymą jau yra pateikęs ankstesniais metais, atsiradus vedliui, jo tikslinti ar teikti iš naujo nereikia. Paramos gavėjams ir meno kūrėjams galima skirti iki 1,2 proc. GPM, politinėms partijoms - iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc.

„Svarbu, tai, kad jei gyventojui yra pareiga pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją ir sumokėti apskaičiuotą pajamų mokestį, tą reikėtų padaryti laiku, tai yra taip pat iki gegužės 2 d. Priešingu atveju, pateiktas prašymas skirti dalį sumokėto pajamų mokesčio paramai nebus vykdomas“, - atkreipia dėmesį dr. Martynas Endrijaitis.

Praėjusiais metais nuo 2020 m. sumokėtų mokesčių apie 460 tūkst. gyventojų iš viso paramai skyrė beveik 21,4 mln. eurų, tai yra beveik 4 proc. didesnę sumą nei užpernai (užpernai ‑ beveik 20,4 mln. eurų). Iš jų apie 1,2 mln. eurų paramos sulaukė politinės partijos, o profsąjungoms ir jų susivienijimams skirta ‑ beveik 635 tūkst. eurų. Išsami informacija apie paramos gavėjams skirtas lėšas skelbiama viešai, VMI interneto svetainėje adresu https://www.vmi.lt/evmi/paramos-statistika.

Visą aktualią informaciją apie paramos skyrimą gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje. Kaip paprastai skirti paramą vedlio pagalba, galima sužinoti čia. Detalią instrukciją rasite čia

VMI primena, jog deklaravimo ir kitos paslaugos teikiamos telefonu 8 5 2191 777, o konsultacijos - 1882 (arba +370 5 260 5060). Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose - tik su išankstine rezervacija.