VMI Naujienos

Skirti dalį sumokėto GPM paramai gyventojams padės paramos vedlys

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog nuo šių metų prašymus skirti dalį sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) paramai galima teikti tik e. būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą (toliau – EDS). Tą padaryti lengvai ir paprastai gyventojams padės naujasis paramos vedlys.

„Gyventojai teigiamai priėmė pajamų deklaravimą vedlio pagalba. Tokio principo pritaikymas paramos skyrimo prašymams yra logiškas ir nuoseklus žingsnis, tobulinant VMI e. paslaugas. Tikimės, kad gyventojams skirti paramą nuo šiol taip pat bus žymiai paprasčiau ir greičiau“, - sako VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis.

Prašymą skirti dalį sumokėto GPM paramai galima pateikti iki š. m. gegužės 2 d. per EDS, adresu https://deklaravimas.vmi.lt, pasirinkus Deklaravimas > Pildyti formą. Prašymą skirti paramą gyventojai gali rasti dažniausiai pildomų formų sąraše. Detali instrukcija, kaip pateikti prašymą skirti paramą, skelbiama VMI svetainėje. Gyventojų užpildyti popieriniai prašymai, atsiųsti paštu ar įteikti tiesiogiai mokesčių administratoriui, nebus nagrinėjami.

Primenama, kad paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, galima skirti iki 1,2 proc. sumokėto GPM dalies, politinėms partijoms - iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc.

Praėjusiais metais nuo 2020 m. sumokėtų mokesčių apie 458 tūkst. gyventojų iš viso paramai skyrė beveik 21,4 mln. eurų, tai yra beveik 4 proc. didesnę sumą nei užpernai (užpernai ‑ beveik 20,4 mln. eurų). Iš jų apie 1,2 mln. eurų paramos sulaukė politinės partijos, o profsąjungoms ir jų susivienijimams skirta ‑ beveik 636 tūkst. eurų. Praėjusiais metais prašymus savarankiškai e. būdu be VMI specialistų pagalbos pateikė apie 90 proc. gyventojų (užpernai 87 proc.).

Daugiau informacijos apie GPM dalies skyrimą paramai rasite VMI svetainėje. Konsultacijos mokesčių klausimais - telefonu 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat galima pateikti paklausimą e.būdu per Mano VMI. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose - su išankstine rezervacija.