VMI Naujienos

Su įmonės pinigais elgėsi kaip su asmeninės piniginės turiniu

 

Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Kauno AVMI) specialistai nustatė, kad vienos Jonavos bendrovės vadovas, siekdamas išvengti mokesčių mokėjimo, iš įmonės kasos tiesiog pasiėmė 400 tūkst. eurų ir jų negrąžino. Įmonei teks sumokėti daugiau nei 73,6 tūkst. eurų papildomų mokesčių.

„Darbuotojams nėra draudžiama iš įmonės sąskaitos gauti pinigų, kuriuos jie turėtų panaudoti bendrovės veiklai – įsigyjant reikalingas prekes, apmokant sąskaitas už suteiktas paslaugas“, - teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad nepanaudota dalis pinigų turėtų būti grąžinama į įmonės sąskaitą. „Šiuo atveju nustatyta, kad vadovas iš įmonės sąskaitos ėmė didžiules pinigų sumas. Kai kuriais laikotarpiais negrąžinta suma siekė net 400 tūkst. eurų. Verslininkas neneigė, kad pinigai buvo panaudoti jo asmeninių poreikių tenkinimui, jis taip pat pripažino faktą, kad  jų negrąžino“, - atliktą mokestinį tyrimą komentavo J. Stankienė.

Direktoriaus pasisavinti pinigai patikrinimo metu buvo įvertinti kaip bendrovės jam suteikta paskola. Paprastai paskoloms taikomos palūkanos, tačiau vadovas jų nemokėjo, pinigais naudojosi neatlygintinai. Konstatuota, kad tokiu būdu jis gavo naudą, tad nesumokėtos palūkanos, įvertinus tuo metu galiojusius vidutinius palūkanų dydžius, pripažintos direktoriaus pajamomis natūra. Įmonės vadovas neslėpė ir to, kad paimtų pinigų grąžinti jis neketina, tad visa pasisavinta suma taip pat pripažinta jo pajamomis, gautomis iš įmonės. Tiek palūkanoms, tiek visai iš įmonės paimtai sumai pritaikytas 15 proc. gyventojų pajamų mokestis. Bendrovės atstovai pajamų deklaraciją patikslino dar nesibaigus patikrinimui. Iš viso po mokestinio tyrimo valstybės biudžetas pasipildys kiek didesne nei 73,6 tūkst. eurų suma.

„Asmeninių poreikių tenkinimas įmonės lėšomis jau keletą metų yra mokesčių administratoriaus dėmesio centre. Visgi atliekami patikrinimai rodo, kad įmonių vadovai vis dar yra linkę asmeniniam naudojimui reikalingus daiktus įsigyti įmonės sąskaita, dažnai perka prabangius automobilius ar kitas transporto priemones, keliones, nevengia įsirengti būstus, taip išvengdami dalies mokesčių mokėjimo“, - sakė Kauno AVMI viršininkė J. Stankienė.

Kauno AVMI primena, kad gyventojai, pastebėję galimus mokestinius pažeidimus, informaciją gali perduoti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildžius elektroninę formą VMI internetinėje svetainėje (https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui). Pranešėjų anonimiškumas garantuojamas.

 

#

Išsamesnė informacija žurnalistams:

Tadas Bružas,

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 37 405 373, +370 682 31568; el. p. tadas.bruzas@vmi.lt