VMI Naujienos

Viešai skelbiami gyventojų turto deklaracijų duomenys už 2023 metus

 

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad internetinėje svetainėje atnaujino metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų duomenis už 2023 metus. Šiemet gyventojai gali susipažinti su beveik 47 tūkst. viešai skelbiamų turto deklaracijų išrašų. Atnaujintus duomenis rasite čia, ataskaitiniais metais pasirinkus 2023 m.

„Dėl užimamų pareigų už praėjusius metus turto deklaracijas šiemet pateikti turėjo apie 100,6 tūkstančiai gyventojų, šią pareigą atliko kiek daugiau nei 97 proc. Visgi, dar apie 2,5 tūkst. gyventojų turto deklaracijų nepateikė, o iš jų apie 400 asmenų deklaracijų duomenų išrašai turėtų būti skelbiami ir viešai, tad kviečiame nebedelsti“, - teigia VMI vadovės pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Patogiausias būdas pateikti minimą deklaraciją - naudojantis VMI Elektroninio deklaravimo sistema.

Duomenys pagal turto grupes, viešai skelbiami ne visų deklaracijų išrašai

Skelbiami turto deklaracijų duomenys skirstomi pagal turto grupes (gyvenamųjų namų, žemės sklypų, akcijų vertė, kredito įstaigose turimos piniginės lėšos ir pan.), juos galima palyginti pagal skirtingus laikotarpius, pasirinkti rodyti ir sutuoktinio už atitinkamus laikotarpius pateiktų duomenis.

VMI primena, kad turtą Lietuvoje ir užsienyje deklaruoti privalo[1] Seimo paskirti biudžetinių institucijų ir įstaigų vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių padalinių (jei akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė) vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai. Taip pat teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai ir kiti įstatyme išvardinti asmenys bei jų šeimos nariai.

Viešai skelbiami valstybės tarnautojų ir kitų asmenų turto deklaracijų duomenys skirti viešumui ir skaidrumui užtikrinti bei bendrai visuomenės savikontrolei. Kai kurių pareigybių, tokių kaip profesinės karo tarnybos karininkai, žvalgybos pareigūnai, prokurorai bei kiti – duomenys neskelbiami. Svarbu pažymėti, kad, jei gyventojas ar jo sutuoktinis nėra pateikęs (nors privalėjo) turto deklaracijos, išrašai bus paskelbti tik ją pateikus.

Kas laukia nedeklaravusių turto gyventojų?

Nepateikusiems turto deklaracijų siunčiami ir priminimai, kad ši pareiga išlieka ir po gegužės 2 d. Jei gyventojas ir po VMI priminimo neteikia deklaracijos, ateityje gali būti skirtas tiek įspėjimas, tiek atitinkama bauda[2].

Daugiau informacijos apie gyventojų (šeimos) turto deklaravimą rasite čia. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiame telefonu +370 5 260 5060. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose - su išankstinė rezervacija.

 

 

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Eglė Aleksandravičienė,  
Valstybinė mokesčių inspekcija  
+370 5 268 7887, +370 662 94657

[email protected]

 

 

[1] pagal Gyventojų turto deklaravimo įstatymą (GTDĮ)

[2] Pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 187 straipsnį turto ir (ar) pajamų deklaravimo tvarkos pažeidimas, turto ir (ar) pajamų deklaracijų arba kitų su turtu ir (ar) pajamomis susijusių ataskaitų pavėluotas pateikimas mokesčių administratoriui ar nepateikimas, neteisingų duomenų įrašymas į mokesčių administratoriui pateiktas turto ir (ar) pajamų deklaracijas arba kitas ataskaitas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo aštuoniasdešimt iki vieno šimto aštuoniasdešimt eurų.