VMI Naujienos

VMI parengė mokestinių pagalbos priemonių taikymo taisyklių projektą

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog parengė ir užregistravo teisės akto projektą, kuris numato mokestinės pagalbos priemonių taikymo kriterijus ir tvarką finansinių sunkumų turinčiam ir nuo energetinės krizės nukentėjusiam mokesčių mokėtojui. Su projektu galima susipažinti čia.

Numatyta, kad finansinių sunkumų turinčios ir nuo energetinės krizės nukentėjusios įmonės bei individualią veiklą vykdantys gyventojai, kurie atitiks nustatytus kriterijus, galės kreiptis į VMI dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo. Mokesčių administratorius nukentėjusiems mokesčių mokėtojams nuo 2022 m. spalio 7 d. iki 2023 m. balandžio 30 d. susidariusiai mokestinei nepriemokai netaikys išieškojimo veiksmų, atleis nuo delspinigių, ir, jei bus sudaryta mokestinės paskolos sutartis dėl šios mokestinės nepriemokos išdėstymo, atleis nuo palūkanų.

Kai tik mokestinės pagalbos priemonių taikymo tvarka bus patvirtinta ir bus sudaryta galimybė pateikti Paraišką taikyti mokestinės pagalbos priemones, VMI apie tai informuos viešai.

Primenama, jog konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus 1882 (+370 5 260 5060) ar e.būdu per Mano VMI, nuotolinės paslaugostelefonu 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose ­ tik su išankstine rezervacija.