VMI skelbs nukentėjusių nuo pandemijos įmonių atidėtų mokesčių nepriemoką kai ji > 100 tūkst. eurų - VMI skelbs nukentėjusių nuo pandemijos įmonių atidėtų mokesčių nepriemoką kai ji > 100 tūkst. eurų
VMI Naujienos
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad rengia įmonių, nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, kurios pasinaudojo mokestine pagalba ir kurių atidėta mokesčių nepriemoka yra didesnė kaip 100 tūkst. eurų. Sąraše apie 1 tūkst. įmonių: VMI skelbs įmonės pavadinimą, atidėtos nepriemokos sumą[1], susidariusią iki gruodžio 1 d., bei įmonės sumokėtų mokesčių sumą.
„Įmonės mokesčių nepriemokos suma nėra paslaptyje laikoma informacija ir gali būti skelbiama viešai“, - sako VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė, pažymėdama, kad įmonės, kurioms suteiktos mokestinės pagalbos priemonės, nelaikomos skolingomis biudžetui iki kitų metų vasario 28 d., tad skelbiama informacija neturės įtakos jų dalyvavimui viešuosiuose pirkimuose ir netrukdys vykdyti veiklos.
Rugsėjo mėnesį, dar kartą įvertinus įmonių ekonominius rodiklius bei tuo metu fiksuojant dalies mokesčių mokėtojų veiklos atsigavimą, VMI atsirinko pokalbiams 107 įmones (iš jų 18 DMM[2]), turėjusias išaugusią didžiausią atidėtą nepriemoką, nors jų rodikliai stabilizavosi. Po šių pokalbių didžioji dalis įmonių priėmė sprendimą ne tik laiku mokėti einamuosius mokesčius, tačiau ir pradėti mažinti susikaupusią atidėtą nepriemoką. Tokiu būdu šios įmonės nuo rugsėjo mėnesio į biudžetą jau sumokėjo 67 mln. eurų (iš jų 53 mln. eurų DMM), o jų atidėtų mokesčių nepriemoka ne tik stabilizavosi, bet ir sumažėjo 2,4 mln. eurų.
VMI primena, jog į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus šiuo metu yra įraukta virš 62 tūkst. įmonių, iš kurių VMI teikiamomis mokestinėmis pagalbos priemonėmis naudojasi maždaug kas trečia (apie 22 tūkst.). Nepaisant to, kad COVID-19 neigiamas pasekmes patyrę įmonės atidėjo apie 770,7 mln. eurų mokėtinų mokesčių, sąrašuose esančių įmonių sumokamų mokesčių rodikliai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, gerėja, o nepriemoka pastaraisiais mėnesiais augo gerokai lėčiau.
Pusės mokesčių mokėtojų, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės, nepriemoka nesiekia 1 tūkst. eurų. Tik 1 proc. įmonių turi nepriemoką, kuri viršija 0,5 mln. eurų ir tai sudaro 54 proc. visų atidėtų mokesčių sumos. Nuo kovo 16 d. jau yra sudaryta 1,8 tūkst. mokestinės paskolos sutarčių su įmonėmis, 115 mln. eurų sumai.
120 įmonių pačios kreipėsi į VMI su prašymu išbraukti jas iš nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašo ir mokesčius moka įprasta tvarka. VMI atliko 365 įmonių įtrauktų į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą rekontrolę, po kurios 136 įmonės buvo iš jo pašalintos.
VMI primena, kad mokestinės pagalbos priemonės - atleidimas nuo delspinigių ir mokesčių išieškojimo veiksmų stabdymas galioja mokesčiams, susidariusiems iki š. m. gruodžio 31 d., ir galios dar du mėnesius po to. Iki kitų metų vasario 28 d. įmonės turi teisę supaprastinta tvarka ir nustatytomis sąlygomis sudaryti mokestinės paskolos sutartį be jokių palūkanų.
Išsamesnė informacija žiniasklaidai:
Rūta Asadauskaitė
Valstybinė mokesčių inspekcija
+370 620 88383