Informacija gyventojams, vykdantiems individualią veiklą

Atnaujinta 2021 rugsėjo 2 d.

VMI teikiamos mokestinės pagalbos priemonės verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19 - iki 2021 m. 

Individualią veiklą vykdantiems gyventojams, kurių ekonominė veikla yra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą sudarytą Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų (sąrašą peržiūrėti galite čia) bei gyventojams, nevykdantiems jokios individualios veiklos, kuriems  nuo sausio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. atsirando mokėtinų mokesčių (išskyrus administracinių baudų ir vykdomųjų dokumentų prievolių), automatiškai, be prašymo iki spalio 31 d. nebuvo skaičiuojami delspinigiai.

Nuo COVID-19 nukentėjusių individualių veiklų sąrašus, sudarytus pagal Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų patvirtintų nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą, galite parsisiųsti paspaudę žemiau esančias nuorodas:

Individualių veiklų su pažyma sąrašas čia (naujas sąrašas).

Veiklų įsigijus verslo liudijimą sąrašas čia (naujas sąrašas).

VMI nuolat atlieka sąraše esančių gyventojų finansinių rodiklių vertinimą. Nustačius, kad gyventojas nebeturi realių finansinių sunkumų dėl COVID-19, jis apie VMI vertinimo rezultatus yra informuojamas asmeniškai ir po 20 darbo dienų iš sąrašo išbraukiamas. Per 5 darbo dienas nuo informavimo, gyventojas gali pateikti prašymą ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų.

Sąrašų sudarymo kriterijai ir administravimo tvarka yra patvirtintos 2021 m. sausio 29 d. VMI prie FM viršininko įsakymu Nr. VA-6.

Savarankišką veiklą vykdantys gyventojai, kurių veikla yra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą (sąrašą galite peržiūrėti čia), galėjo kreiptis į Užimtumo Tarnybą dėl 260 eurų išmokos savarankiškai dirbantiems. Daugiau informacijos čia.

Mokestinės paskolos sutartis  


Gyventojai, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės buvo pratęstos, mokestinės paskolos sutartį (toliau – MPS) be palūkanų buvo galima sudaryti mokesčių skoloms, susidariusioms iki 2021 m. rugpjūčio 31 d. Gyventojai, kurių vykdoma veikla į 2020 m. sudarytą sąrašą įtraukta nebuvo, MPS be palūkanų sudaryti gali mokesčių skoloms, kurios susidarė nuo 2021 m. sausio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Tiek vienu, tiek kitu atveju  MPS įmokas galima išdėstyti iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Norėdami sudaryti MPS be palūkanų, į naują sąrašą įtraukti individualią veiklą vykdantys gyventojai ir gyventojai nevykdantys jokios veiklos prašymą VMI turėjo pateikti iki rugpjūčio 31 d., o MPS sudaryti iki gruodžio 31 d. Gyventojai, nespėję pateikti prašymo iki nurodyto termino, gali kreiptis dėl MPS standartine tvarka.

Reikalavimai prašymui skelbiami čia.

Prašymą galima pateikti, prisijungus prie Mano VMI > Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas.

Kai gyventojo vykdoma veikla pavasario karantino metu buvo įtraukta į nukentėjusių veiklų sąrašą bet dabar nėra 


Individualią veikla vykdantys gyventojai kurių veikla buvo apribota primojo karantino metu, tačiau dabar nėra įtraukta į nukentėjusių nuo pandemijos veiklų sąrašą, sumokėti mokesčių nepriemoką susidariusią iki gruodžio 31 d. arba kreiptis dėl mokestinės paskolos be palūkanų sudarymo gali iki vasario 28 d.

Veiklų, kurios buvo apribotos pirmojo karantino metu sąrašai:

Neigiamą poveikį dėl COVID-19 patyrusių individualių veiklų su pažyma sąrašą galite parsisiųsti paspaudę čia.

Neigiamą poveikį dėl COVID-19 patyrusių vykdomų įsigijus verslo liudijimą sąrašą galite parsisiųsti paspaudę čia.

Jei gyventojo vykdoma veikla nėra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, tačiau  vykdantis veiklą taip pat patyrė finansinių sunkumų, dėl mokestinės pagalbos priemonių gali kreiptis į mokesčių administratorių. Mokesčių administratorius parengtą standartizuotą prašymo formą gyventojas turi pateikti per Mano VMI (Mano VMI > Paslaugos > Užsakyti paslaugą > Kitos paslaugos > Prašymo įtraukti į sąrašą patyrus finansinių sunkumų dėl COVID-19 pildymas). Nepriklausomai nuo prašymo pateikimo laiko, pagalbos priemonės patenkinus prašymą bus taikomos nuo sausio 1 d.

Vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu  


Jei gyventojas vykdė veiklą įsigijęs verslo liudijimą, o ji karantino metu buvo ribojama, tai nutraukus verslo liudijimą, pajamų mokesčio permoką galėjo susigrąžinti arba ji galėjo būti įskaitoma kitam verslo liudijimui,  atnaujinus veiklą.