VMI Naujienos

Iki birželio 1 d. savarankiškai dirbantys gyventojai gali pateikti paraišką dėl subsidijos

Valstybinės mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad nuo pandemijos nukentėję individualią veiklą vykdantys gyventojai, kurių 2020 m. vykdyta veikla įtraukta į ribojamų veiklų sąrašą, pateikti paraišką dėl subsidijos gali iki birželio 1 d.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos apraše nustatytus kriterijus atitinkantys individualią veiklą vykdantys gyventojai supaprastiną paraiškos formą gali pateikti per Mano VMI > Pateikti paraišką individualią veiklą vykdančio asmens subsidijai gauti.

“Iš viso 23,5 tūkst. savarankiškai dirbančių gyventojų jau yra skirta 5,4 mln. eurų subsidijų, o bendra numatyta šiam pagalbos paketui suma – 20 mln. eurų“, - teigia VMI mokestinių prievolių departamento atstovė Danutė Laurinavičienė, pažymėdama, jog be visų kriterijų, individualią veiklą vykdantys gyventojai, jei privalo, turi būti taip pat pateikę pajamų mokesčio deklaracijas už 2019 m. ir 2020 m.

Atrankos kriterijus subsidijai gauti bei ribojamų individualių veiklų pagal pažymą ir pagal verslo liudijimą sąrašus galite rasti čia.

Konsultacijas mokesčių klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882. Taip pat, aktuali informacija bei atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus yra skelbiami ir nuolat atnaujinami www.vmi.lt skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19.