VMI Naujienos

Laiku žemės mokestį sumokėjo 71 proc. žemės savininkų

 

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog pasibaigus žemės mokesčio sumokėjimo terminui iš viso jį sumokėjo 71 proc. žemės savininkų. Į savivaldybių biudžetus surinkta apie 30 mln. eurų: 25 mln. eurų sumokėjo gyventojai ir apie 5 mln. eurų – įmonės. Mokesčio nesumokėję asmenys iki 2021 m. vasario 28 d. tai gali padaryti be delspinigių.

„Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją, iki kitų metų vasario 28 d. gyventojai, patiriantys finansinius sunkumus, ir įmonės, įtrauktos į COVID-19 nukentėjusių sąrašą, yra atleisti nuo delspinigių mokesčių skoloms, kurios susidarė iki šių metų gruodžio 31 d., jiems taip pat nebus pradėti jokie išieškojimo veiksmai. Jei įmonės ar gyventojai dėl finansinių priežasčių mokesčio sumokėti negali, jie iki nurodyto termino turėtų kreiptis į VMI ir susitarti dėl mokėjimo dalimis patogiu grafiku“, - sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė.

Žemės mokestis šiais metais buvo apskaičiuotas 704,7 tūkst. privačios žemės savininkų, o bendra mokesčio suma - 39,4  mln. eurų. Mokėtiną žemės mokesčio sumą įmonės ir gyventojai gali rasti prisijungę prie VMI Elektroninio deklaravimo sistemos https://deklaravimas.vmi.lt ar Mano VMI. Identifikuoti Mano VMI naudotojai taip pat tai gali padaryti paskambinę bendruoju telefono numeriu 1882 (+370 5 260 5060) ir pasirinkę Žemės mokesčio temą.

VMI primena, jog lengviausias ir saugiausias būdas sumokėti – per e. bankininkystę prisijungus prie Mano VMI. Mokėjimą atlikti galima bankuose, pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose vietose.

Aktuali informacija apie žemės mokestį bei mokestines pagalbos priemones nukentėjusiems nuo COVID-19 skelbiama VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt. Taip pat oficialiame VMI „Youtube“ kanale ir Spotify tinklalaidėje „Kad mokesčiai būtų paprasta“ ar paskambinus į VMI Mokesčių informacijos centrą 1882 (+370 5 260 5060).

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Irma Juškaitė,
Valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 5 2687 513, +370 6 8707 138  el. p.: [email protected]