VMI Naujienos

Nuo balandžio – pajamų deklaravimo vedlys ir ukrainietiškai

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad atsižvelgus į išaugusį besikreipiančių dėl pajamų deklaravimo užsieniečių – daugiausiai ukrainiečių ir baltarusių, skaičių, Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) pajamų deklaravimo vedlys jau balandžio pradžioje bus ne tik lietuvių ir anglų, bet ir ukrainiečių bei rusų kalbomis. VMI duomenimis, šiuo metu užsieniečiams, gyvenantiems ir/ar dirbantiems Lietuvoje, suteikiama iki 7 kartų daugiau konsultacijų telefonu nei ankstesniais metais.

Kada užsieniečiui reikia deklaruoti Lietuvoje gautas pajamas?

Kalbant apie pareigą pajamas deklaruoti Lietuvoje dirbantiems ukrainiečiams ar kitiems Lietuvoje pajamų gavusiems užsieniečiams, pirmiausia reikia išsiaiškinti ar jis laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, ar ne. Tai padaryti galima įsivertinus nustatytus kriterijus, tokius kaip: ar asmens registruota nuolatinė gyvenamoji vieta mokestiniu laikotarpiu buvo Lietuvoje; ar jo asmenių, socialinių ar ekonominių interesų buvimo vieta mokestiniu laikotarpiu buvo veikiau Lietuvoje nei kitoje šalyje ir pan. (išsamiau - čia).

Jeigu į šalį atvykęs ir pernai pajamų Lietuvoje gavęs asmuo laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, pateikti pajamų deklaraciją privaloma tiems, kurie vykdė individualią veiklą (pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą). Pateikti deklaracijas jiems gali reikėti ir dėl kitų priežasčių, dėl kurių įprastai pajamas privalo deklaruoti nuolatiniai Lietuvos gyventojai: pvz., jei pasinaudojo per dideliu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (MNPD) ar darbo užmokesčio pajamų suma viršijo 60 vidutinių darbo užmokesčių (VDU), pardavė transporto priemonę nuosavybėje neišlaikę 3 metus ir pan.

Jeigu atvykę asmenys laikomi nenuolatiniais Lietuvos gyventojais, kurie vykdė individualią veiklą pagal pažymą, pajamų deklaracijas privalo teikti tik tie gyventojai, kurie gavo iš šios veiklos pajamų.

Šiemet naujovių pajamų deklaravimo procese nėra – praėjusiais metais gautas pajamas gyventojai kviečiami deklaruoti jiems patogiausiu būdu, svarbiausia tai padaryti iki gegužės 2 d. Jei deklaruojamas mokėtinas gyventojų pajamų mokestis (GPM) – jį taip pat svarbu sumokėti iki minėtos datos.

Ką daryti, jei savarankiškai pildant deklaraciją kilo klausimų?

Jei pildant deklaraciją, gyventojams kyla papildomų klausimų, jie gali kreiptis bendruoju VMI telefonu 1882, kur meniu galima pasirinkti konsultaciją anglų arba rusų kalba. Neturint galimybės pajamas deklaruoti per EDS – gyventojai gali tai padaryti paskambinę telefonu 8 5 2191 777, pasirinkus deklaravimo temą deklaruoti pajamas padės VMI konsultantai – taip pat anglų ir rusų kalba.

Tais atvejais, jei gyventojai neturi galimybės deklaracijų pateikti e. būdu ar užpildyti telefonu kartu su konsultantu, atvykti į VMI aptarnavimo padalinį jie gali tik užsiregistravę vizitui išankstinėje registravimo sistemoje, per www.vmi.lt, arba čia.

 

 

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai: 

 

Eglė Aleksandravičienė,  
Valstybinė mokesčių inspekcija  
(8 5) 268 7887, 8 662 94657
[email protected]