VMI Naujienos

Prašymą dėl mokesčių išdėstymo padės pateikti naujasis VMI klausimynas

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog gyventojai dabar gali greičiau ir paprasčiau sužinoti dėl galimybės sudaryti mokestinės paskolos sutartį (toliau – MPS) naujojo VMI klausimyno dėka. Atsakius į kelis klausimus, klausimynas iš karto pateiks išvadą, ar gyventojas gali išdėstyti mokesčių nepriemoką dalimis ir kaip tai padaryti. Jau dabar MPS klausimyną galima išbandyti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Skaičiuoklės > Klausimynas dėl galimybės sudaryti mokestinės paskolos sutartį.

„Gyventojams dažnai kyla klausimas, ar verta kreiptis dėl skolos išdėstymo, kokie kriterijai taikomi sudarant MPS, kokius dokumentus pridėti. Tai ypač aktualu norintiems sumokėti administracinę baudą bei mokesčių mokėtojams, kurie turi mokesčių nepriemoką ir jiems nėra taikomos mokestinės pagalbos priemonės skirtos nukentėjusiems nuo COVID-19”, - teigia VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pridurdama, jog naujasis klausimynas, gavus teigiamą atsakymą, iš karto nurodys ir kokių papildomų dokumentų reikia. – Teisingas prašymo pateikimas iš pirmo karto leis efektyviau įvertinti kiekvieną atvejį ir greičiau sudaryti MPS sutartį.“

Daugiau informacijos apie mokestinės paskolos sutartį VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi mokesčių ir baudų sumokėjimu, savo permokomis ir skolomis. VMI paslaugas teikia ir konsultuoja tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI ar paskambinę 1882.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irma Juškaitė,
Valstybinė mokesčių inspekcija
+370 5 2687 513, +370 6 8707 138

[email protected]