VMI Naujienos

Toliau atnaujinama Mano VMI - gyventojams paprasčiau įsigyti verslo liudijimą e. būdu

 

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog gyventojai nuo šiol internetu gali dar patogiau ir greičiau užsisakyti verslo liudijimus. Naujoves mokesčių administratorius kviečia išbandyti Mano VMI beta versijoje.

„Pildant prašymą įsigyti verslo liudijimą sistema dabar automatiškai pasiūlo didžiausią asmeniui priklausančią lengvatą ir neprašo pridėti ją pagrindžiančių dokumentų, kai tai neprivaloma. Atsisakyta ir gyventojui neaktualių prašymo laukelių atvaizdavimo, tad kai kuriems klientams prašyme užtenka suvesti tik veiklos duomenis ir laikotarpį, kada ketinama vykdyti veiklą. Prieš pateikdami prašymą gyventojai gali matyti ir įsivertinti preliminarias mokėtinas sumas, taip pat ir „Sodros“ mokesčius. Visi šie atnaujinimai gerokai supaprastina ir sutrumpina verslo liudijimų išdavimą“, - sako VMI Mokestinių prievolių departamento atstovė Danutė Laurinavičienė.

Anot jos, Mano VMI beta versijoje įdiegus naujų funkcijų, klientams taip pat paprasčiau pateikti prašymą mokesčių permokai gauti. Patogu ir tai, kad mokesčių mokėtojas gali pasirinkti, kokią naujausią aktualią Mano VMI informaciją pageidauja gauti e. paštu, taip pat ar nori, jog svarbūs dokumentai būtų prisegti prie laiško. Tokiu būdu su gautais dokumentais galima patogiai susipažinti nesijungiant prie Mano VMI.

Mano VMI beta versija startavo šių metų pavasarį, o minėti tobulinimai atlikti atsižvelgiant į naudotojų siūlymus, patyrimo ekspertų rekomendacijas. Numatoma, jog sistema bus pilnai atnaujinta iki kitų metų vasario mėnesio. Susipažinti su Mano VMI beta versija ir įvertinti jos patogumą galima prisijungus adresu https://www.vmi.lt/mvmi/. Šiuo metu Mano VMI beta versijoje gyventojai gali matyti visą svarbiausią informaciją: mokėtinų mokesčių / baudų sumą, permoką, užsakytus dokumentus, vieno mygtuko paspaudimu sumokėti mokesčius ar baudas, užsisakyti deklaruotino importo PVM ataskaitą, naujų rūšių akcizų lengvatų leidimus. Norėdami išsakyti savo pastabas bei pateikti pasiūlymus dėl tobulintinų sistemos vietų, Mano VMI vartotojai tai gali padaryti adresu [email protected].

VMI duomenimis, Mano VMI sistema turi beveik 1,4 mln. naudotojų, iš jų virš 170 tūkst. įmonių.

Primename, kad konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai visoje šalyje. Kilus klausimams, pasikonsultuoti gyventojai gali ne tik paskambinus bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882, bet ir kitais papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI svetainėje.

Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir VMI vaizdo kanale. Aktuali informacija skelbiama ir oficialiame VMI socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Agnė Zelenė

Valstybinė mokesčių inspekcija

 (8 5) 266 8226, 8 687 87 034

[email protected]