VMI Naujienos

VMI atlikus gautų duomenų analizę – šimtatūkstantinis deklaruotų mokesčių šuolis

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad dviejų statybose veiklą vykdančių bendrovių i.SAF teikiamų duomenų išsamios analizės rezultatas – papildomai deklaruota beveik 185 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) suma, papildysianti valstybės biudžetą.

„Kauno AVMI specialistai, išanalizavę VMI informacinėse sistemose esančius ir iš notarų papildomai gautus duomenis apie mokesčių mokėtojus, pastebėjo neatitikimus bei išsiaiškino, kad bendrovė nedeklaravo daugiau nei 1 mln. eurų vertės žemės sklypų ir pastatų pardavimo sandorio“, - teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pažymėdama, kad i.SAF funkcionalumai leidžia operatyviai ir su nedidelėmis darbo sąnaudomis identifikuoti galimus PVM vengimo atvejus, taip pat primindama, jog 2021 m. statybų sektorius toliau išlieka viena iš VMI prioritetinių priežiūros bei kontrolės sričių, kuriai skiriamas didesnis dėmesys.

Mokesčių specialistai, nuolat vertindami prioritetiniuose sektoriuose veiklą vykdančių asmenų teikiamus duomenis, taip pat ir jų tarpusavio sandorius, pastebėjo, kad viena iš pirkimo-pardavimo sandorį sudariusių įmonių netinkamai apskaitė žemės sklypų ir pastatų pardavimą. Dėl šios priežasties įmonė privalėjo papildyti mokesčių administratoriui pateiktus duomenis: i.SAF užregistravo „pamirštą“ PVM sąskaitą faktūrą ir patikslino PVM deklaraciją, kurioje papildomai deklaravo apie 880 tūkst. eurų PVM apmokestinamų tiekimų ir beveik 185 tūkst. eurų mokėtino PVM. Minėtoji bendrovė nėra įtraukta į nukentėjusiųjų nuo COVID-19 sąrašą.

Atkreiptinas dėmesys, kad įmonės ir gyventojai, registruoti PVM mokėtojais, privalo mokesčių administratoriui teikti PVM sąskaitų faktūrų registrų duomenis. PVM sąskaitų faktūrų registrų duomenys, priklausomai nuo mokestinio laikotarpio, turi būti pateikiami iki kito mėnesio 20 d. arba per 20 d. pusmečiui pasibaigus, taip pat išsiregistravus iš PVM mokėtojų. Duomenys teikiami naudojantis išmaniosios mokesčių administravimo sistemos i.MAS elektroninių sąskaitų faktūrų posisteme i.SAF.

VMI primena, kad apie įvairius pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildę elektroninę anketą svetainėje https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui .

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Gintarė Dočkienė

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 37 465 600, +370 682 31539; el. p. gintare.dockiene@vmi.lt