VMI Naujienos

VMI primena nevėluoti ir duomenis apie gyventojams išmokėtas išmokas pateikti iki vasario 15

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) primena, kad iki vasario 15 dienos mokesčius išskaičiuojantys asmenys mokesčių administratoriui turi pateikti duomenis apie 2021 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas. Iš 121,4 tūkst. turinčių tai padaryti mokesčių mokėtojų duomenis šiuo metu jau pateikė 48,7 tūkst. Taip pat iki vasario 15 dienos informaciją apie nuolatinių Lietuvos gyventojų praėjusias metais  sumokėtas gyvybės draudimo, pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, taip pat apie sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti, studijų įmokas, studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas turi pateikti ir vadinamieji tretieji asmenys - bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt. Kol kas tai padarė tik 25,2 proc. trečiųjų asmenų.

„Laiku pateikti teisingi duomenys apie gyventojų gautas pajamas ir patirtas išlaidas užtikrina sklandų ir be sutrikimų gyventojų pajamų deklaravimą,“- pasakoja VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis, akcentuodamas, kad teisingi duomenys yra labai svarbūs, nes gavus netikslius duomenis, VMI vėliau juos turi atnaujinti sistemoje turima aktualiausia informacija. Tai sukelia nepatogumų gyventojams, kadangi jiems tenka tikslinti jau pateiktas pajamų mokesčio deklaracijas.

VMI primena, kad tiek teikiant duomenis apie A, tiek apie B klasės išmokas naudojama ta pati deklaracijos forma – GPM312. Šią ir kitas formas bei jų pildymo taisykles visada galima rasti EDS interneto svetainėje, formų sąraše nurodžius atitinkamą formos kodą.

Daugiau informacijos, susijusios su duomenų apie A ir B klasių išmokas, gyventojų patirtų išlaidų teikimą, visais kitais mokestiniais klausimais, galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882. Telefoninės konsultacijos yra įrašomos ir saugomos 5 metus bei prilygsta rašytinėms konsultacijoms.