Registracijos numeris KM1767

Ši informacija skelbiama:
Deklaracijų ir kitų dokumentų teikimas EDS

Preliminarioji pajamų deklaracija – tai iš dalies užpildyta gyventojo deklaracija, kuri suformuota remiantis iš trečiųjų šaltinių gautais duomenimis (t. y. informacija, kurią VMI pateikė mokestį išskaičiuojantys asmenys, kredito įstaigos, draudimo bendrovės, švietimo įstaigos ir kiti šaltiniai).

Kur galima rasti prelimanarias deklaracijas

Informacijos apie pažymas pajamų deklaravimui

Dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus, susijusius su pajamų deklaravimu už 2018 ir ankstesnius metus, rasite čia.

Dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus, susijusius su pajamų deklaravimu už 2019 m., 2020 m. ir vėlesnius (vedliu), rasite čia

Registracijos numeris KM1758

Ši informacija skelbiama:
Deklaracijų ir kitų dokumentų teikimas EDS

Aspektas

Komentaras

Kaip pradėti deklaracijos pildymą portale?

Prisijunkite prie EDS, pasirinkite skiltį Pildyti portale ir vieną iš dokumento pildymo būdų: Pildyti naują dokumentą (atidaromas tuščias dokumento šablonas) arba Pildyti ankstesnio pagrindu (iš jau pateiktų dokumentų sąrašo pasirinkite dokumentą, kurio duomenų pagrindu bus pildomas naujas.

 

Išsamią informaciją, kaip užpildyti, išsaugoti ir pateikti dokumentą tiesiogiai portale, galite rasti čia.

 

Daugiau informacijos apie formų pildymą portale rasite čia.

Ar galima vienu metu turėti kelias tiesiogiai portale pildomas deklaracijas?

Vienu metu vienas vartotojas gali turėti kelias tiesiogiai portale pildomas deklaracijas, tačiau atidaryta vienu metu gali būti tik viena.

 

Nebaigtas pildyti tiesiogiai portale deklaracijas galima rasti skiltyje Deklaravimas -> pildyti formą -> tęsti pildymą.

Kaip pateikti papildomą dokumentą?

Norint pateikti papildomą dokumentą EDS, skiltyje Deklaravimas -> Pridėti papildomą dokumentą, iš pateiktų dokumentų sąrašo pasirinkite dokumentą, prie kurio bus pridedamas papildomas dokumentas. Atkreipiame dėmesį, kad papildomus dokumentus galima pridėti prie pateiktos formos, kurios statusas – Dokumentas priimtas.

 

Paspaudus ant formos kodo, atsivėrusiame puslapyje spauskite Pridėti papildomą dokumentą, pasirinkite (Browse)  failą, kurį norite įkelti, spauskite Įkelti. Įkėlę visus reikalingus failus, spauskite Pateikti.

 

Daugiau informacijos apie papildomų dokumentų pateikimą rasite čia.

Kaip sužinoti, ar VMI gavo elektroniniu būdu pateiktą deklaraciją?

  1. Prisijunkite prie EDS portalo;

  2. Skyrelyje Deklaravimas -> Pateikti dokumentai ir formos -> Pateiktos formos galite patikrinti, ar yra deklaracija ir koks jos statusas. Paspaudus deklaracijos formos numerį, atsidarys langas su detalia informacija apie pateiktą deklaraciją;

  3. Skyrelyje Deklaravimas -> Pateikti dokumentai ir formos -> Persiųsti failai galite pažiūrėti, koks yra persiųsto failo statusas (statusų reikšmės pateikiamos puslapio pagalbos lange) ir kokie priėmimo rezultatai.

Daugiau informacijos apie pateiktų deklaracijų statuso reikšmes galite rasti čia.

Informaciją apie pateiktos metinės pajamų deklaracijos papildomą statusą rasite čia.

Teises aktai

Registracijos numeris KM1764

Ši informacija skelbiama:
Deklaracijų ir kitų dokumentų teikimas EDS

Apie pildomos deklaracijos duomenų išsaugojimą EDS rasite čia.

Registracijos numeris KM1761

Ši informacija skelbiama:
Deklaracijų ir kitų dokumentų teikimas EDS

Ne. EDS vartotojas, prisijungęs prie EDS sistemos, iš skyrelio Deklaravimas -> Pateiktos formos deklaracijos pašalinti negali.

Deklaraciją pašalinti galima tik iš skyrelio Deklaravimas -> Persiųsti failai, paspaudus mygtuką šalinti. Tačiau šiuo atveju iš EDS sistemos deklaracija nėra pašalinama, yra tik ištrinamas įrašas iš vartotojo aplinkos.

Registracijos numeris KM1762

Ši informacija skelbiama:
Deklaracijų ir kitų dokumentų teikimas EDS

Pateiktos deklaracijos duomenis galima panaudoti pildant patikslinančią arba naujo mokestinio laikotarpio deklaraciją. Tam reikia atsisiųsti deklaracijos duomenis .ffdata failo formatu arba portale užpildyti naują deklaraciją ankstesnės pagrindu. Atsisiųsti deklaraciją galima skiltyje Deklaravimas iš skyrelio Pateikti dokumentai ir formos.

Visas savo pateiktas deklaracijas galite rasti elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS), kairėje pusėje pasirinkę  Pateikti dokumentai ir formos > Pateiktos formos.

 

Registracijos numeris KM1768

Ši informacija skelbiama:
Deklaracijų ir kitų dokumentų teikimas EDS

Informaciją apie elektroninį parašą rasite čia.

Teises aktai