VMI darbuotojų kompetencijų ugdymas

Projekto tikslas

Ugdyti VMI darbuotojų kompetencijas duomenų analizės, mokesčių mokėtojų kontrolės, mokestinių prievolių vykdymo užtikrinimo ir užsienio kalbų mokėjimo gerinimo srityse, kad užtikrinti darbuotojų kompetencijų atitiktį kasdienes funkcijas vykdyti naudojant pažangius metodus, įgalinančius veiksmingą, taiklų mokesčių administravimą, ypatingą dėmesį skiriant PVM atotrūkio mažinimui.

Problemos aktualumas

Šiandien Europos Sąjungos mokesčių sistema veikia greitai besikeičiančioje aplinkoje, kuri apima besivystančias skaitmeninės komercijos operacijas, augančią tarptautinę prekybą, bendradarbiavimo ekonomiką, pasaulines finansų krizes, klimato kaitą ir tokias pasaulines grėsmes kaip mokestinis sukčiavimas bei tarptautiniai finansiniai nusikaltimai. Atsižvelgdamos į tai mokesčių administracijos turi užtikrinti sklandų ir efektyvų mokesčių rinkimą.

Personalo gebėjimai yra viena iš esminių sąlygų, užtikrinant veiksmingą mokesčių administravimą, nacionalinio biudžeto pajamų surinkimą, mokesčių mokėtojų mokestinių prievolių vykdymą. Ir tik nuolatinis tobulėjimas ir strateginės investicijos į žmogiškuosius gebėjimus, kompetencijas ir išteklius gali padėti išlaikyti ir gerinti mokesčių sistemos produktyvumą ir efektyvumą.

Projekto įgyvendinimas VMI leis parengti savo darbuotojus geriau ir sugebėti spręsti ateities iššūkius, tokius kaip: skaitmeninimas ir greiti verslo operacijų pokyčiai; tarpvalstybinio suderinimo trūkumas; darbo jėgos senėjimas; kova su mokestiniu sukčiavimu ir mokesčių vengimu; IT žinių spragos; poreikis atlikti daugiau turint mažiau išteklių; kova dėl talentų.

Projekto dalys

Siekiant užtikrinti projekte numatytų uždavinių pasiekimą, bus įgyvendintos tokios priemonės:

  1. Mokymų, skirtų stiprinti analitinius, mokesčių mokėtojų kontrolės ir mokestinių prievolių užtikrinimo gebėjimus bei didinti užsienio kalbų mokėjimo kompetencijas.
  2. Kompetencijų ugdymo įrankio įsigijimas, leisiantis planuoti ir valdyti ugdymo procesą, talpinti ugdomąjį turinį, atlikti darbuotojų vertinimą bei kitas ugdymo valdymo proceso funkcijas.

Projekto įgyvendinimas

Projekto biudžetas: 407 908,60 eurų.

Projekto kodas: Nr. 04-010-P-0001

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia: 2022 m. birželio 29 d.

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2025 m. gruodžio 31 d.

 

Projektas finansuojamas iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

 

Daugiau informacijos apie projektą gali suteikti Projekto vadovė Eglė Raišutytė:

Tel. (0 5)  2194 252

El. p. [email protected]

 

Projekto vykdytojas