VMI Naujienos

VMI: mokestinės pagalbos priemonės verslui ir gyventojams pratęsiamos iki š. m. rugpjūčio 31 d. + 2 mėn.

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog pratęsus mokestinės pagalbos priemonių taikymo terminus į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktiems mokesčių mokėtojams ir gyventojams iki š. m. rugpjūčio 31 d. ir dar du mėnesius:

  • nebus skaičiuojami delspinigiai;
  • nevykdomi mokesčių išieškojimo veiksmai.

„Norėdami sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS) be palūkanų mokesčių mokėtojai prašymą VMI turi pateikti iki rugpjūčio 31 d.“, - sako VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė, pažymėdama, kad mokesčių mokėtojai, kurių finansinė situacija leidžia mokėti einamąsias įmokas, neturėtų atidėti mokesčių, o MPS galima sudaryti ir nelaukiant rugpjūčio 31 d.

Įmonėms

Primenama, kad mokestinės pagalbos priemonės taikomos toms įmonėms, kurios patenka į 2021 m. VMI sudarytą nukentėjusių nuo pandemijos sąrašą. Jį galima rasti VMI svetainėje. Naujausiais duomenimis, jame daugiau 73 tūkst. įmonių. Įmonės į šį sąrašą buvo įtrauktos atsižvelgiant į praėjusių metų rudens karantino metu nustatytus veiklos vykdymo ribojimus pagal EVRK sąrašą, patvirtintą Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų. Sudarant sąrašą buvo atsižvelgiama ir į kitus įmonių veiklos rodiklius, pavyzdžiui, apyvartos sumažėjimą, taip pat vertinta, ar įmonės yra įtrauktos į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą, ar jos nėra bankrutuojančios, likviduojamos ir pan.

Įmonės, kurios nėra įtrauktos į nukentėjusių nuo pandemijos sąrašą, tačiau dėl COVID-19 taip pat patyrė finansinių sunkumų, dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo gali kreiptis į mokesčių administratorių. Standartizuotą prašymo formą įmonės gali pateikti per Mano VMI (Mano VMI > Paslaugos > Užsakyti paslaugą > Kitos paslaugos > Prašymo įtraukti į sąrašą patyrus finansinių sunkumų dėl COVID-19 pildymas, pasirenkant pildymo būdą „Pildyti dokumentą portale“).

Savarankiškai dirbantiems ir veiklos nevykdantiems gyventojams

Pažymėtina, kad mokestinės pagalbos priemonės kaip ir įmonėms pratęsiamos ir individualią veiklą vykdantiems gyventojams, kurių ekonominė veikla yra įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 veiklų sąrašą, sudarytą Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, bei gyventojams, nevykdantiems jokios individualios veiklos, kuriems iki š. m. rugpjūčio 31 d. atsiranda mokėtinų mokesčių (išskyrus administracinių baudų ir vykdomųjų dokumentų prievolių).

Individualią veiklą vykdantys gyventojai, kurių veikla neįtraukta į nukentėjusių sąrašą ir kurie taip pat patyrė finansinių sunkumų dėl pandemijos, gali teikti prašymą per Mano VMI taikyti mokestines pagalbos priemones arba kreiptis į VMI ir išdėstyti mokesčių nepriemoką dalimis jiems patogiu grafiku įprasta tvarka.

Šių metų balandžio 23 d. duomenimis, bendrai įmonės ir gyventojai, vykdantys veiklą, dėl COVID-19 turi 673,9 mln. eurų nepriemoką, iš kurių 462,9 mln. eurų sumai jau sudarytos mokestinės paskolos sutartys be palūkanų.

Primename, kad visos paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose vyksta tik nuotoliniu būdu - paskambinus telefonu numeriu 8 5 2191 777. Taip pat mokesčių klausimais konsultuoja VMI specialistai trumpuoju Mokesčių informacijos telefonu 1882 (+370 5 260 5060).

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Agnė Zelenė

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

tel.: (8 5) 266 8226, 8 687 87 034, el. p.: [email protected]