Kaip sumokėti mokesčių prievoles, administracines baudas ar kitas įmokas?

Mokesčių prievoles, skolas, baudas už administracinius nusižengimus, rinkliavas ar kitas įmokas, kurios mokamos į VMI biudžetą, galite sumokėti suformavę ir atlikę mokėjimo nurodymą per savo e. bankininkystę.

Sąskaitų numerius ir kitus duomenis, reikalingus mokėjimui atlikti, galite rasti čia.

Jeigu mokesčiai, įmokos, rinkliavos mokamos už kitą fizinį arba juridinį asmenį, būtina pildyti išplėstinę mokėjimo nurodymo formą, nurodant pradinio mokėtojo, už kurį atliekamas mokėjimas, identifikacinį numerį ir pavadinimą ar vardą, pavardę.

Svarbu. Baudos už administracinius nusižengimus mokamos atskiru mokėjimo nurodymu už vieną nusižengimą. Būtina įrašyti  įmokos kodą – 1001 ir nurodyti nusižengimo identifikacinį kodą (ROIK), o jam nesant – baudos paskyrimo dokumento numerį, kuris nurodomas mokėjimo nurodymo laukelyje „Unikalus mokėjimo kodas“.

Būtina nurodyti nusižengimo identifikacinį kodą (ROIK), o jam nesant – baudos paskyrimo dokumento numerį, kuris nurodomas mokėjimo nurodymo laukelyje „Unikalus mokėjimo kodas“. 

Jeigu mokesčių prievolių, administracinių baudų ar kitų įmokų mokėjimą atliekate iš užsienio banko sąskaitos, o mokėjimo nurodyme nėra atskirų skilčių asmens, už kurį mokama, įmokos kodo ir kitos informacijos, būtinos mokėjimui atlikti, šią informaciją (mokesčių mokėtojo kodą ir vardą, pavardę asmens, už kurį mokama, įmokos kodą, mokant administracinę baudą – 11 skaitmenų nusižengimo identifikacinį kodą (ROIK) būtina nurodyti kitame, tam skirtame mokėjimo nurodymo laukelyje (pvz., mokėjimo paskirtyje).             

Mokėjimus taip pat galite atlikti prisijungę prie Mano VMI. Pradžios lange pasirinkite skiltį Mokesčiai ir baudos. Galite rinktis Sumokėti visą sumą iš karto arba kiekvieną mokėtiną sumą apmokėti atskirai.  Prievolių detalią informaciją galima peržiūrėti paspaudus vieną iš prievolių nuorodų. Pateikiama detali prievolių mokėjimo informacija pagal atskirus įmokos kodus. Sumokėti prievoles atskirai galima prievolės detalizavimo lange. Pasirinkite norimas sumokėti sumas ir spauskite Mokėti šią įmoką / baudą. Pasirinkite mokėjimo būdą ir spauskite Apmokėti

Instrukciją su vaizdine medžiaga, kaip atlikti mokėjimą per Mano VMI, rasite čia.

Jeigu neturite galimybės mokesčių prievoles, skolas, baudas, rinkliavas ar kitas įmokas sumokėti e. būdu arba Jums patogesnis būdas tai atlikti įmokų surinkimo paslaugas teikiančiose įstaigose bei jų ar jų tarpininkų padaliniuose, sumokėti galite:

  • AB „Lietuvos paštas pašto skyriuose;

  • per UAB „Paysera LT interneto portalą www.paysera.lt;

  • SOLLO, UAB tarpininko MAXIMA LT, UAB kasose;

  • UAB „Elotus;

  • UAB „Mokėjimo terminalų sistemos mokėjimo savitarnos terminaluose FOXBOX;

  • UAB „Perlas Finance“: „Perlo“ terminaluose, „Lietuvos spauda“ kioskuose, „Narvesen“ ženklu pažymėtose parduotuvėse, taip pat per mobiliąją programėlę „Perlas Go“, kurią galite atsisiųsti iš App Store ir Google Playarba prisijungę prie sąskaitų apmokėjimo platformos www.perlasgo.lt

  • per UAB „Viena Sąskaita interneto portalą https://vienasaskaita.lt/

Jūsų patogumui suvedę mokesčio ar kitos įmokos, kurią norite sumokėti, duomenis galite susiformuoti mokėjimo vykdymo dokumentą. Atsispausdinę suformuotą dokumentą mokesčius galėsite sumokėti vietose, kur naudojami „BAR kodo“ skaitytuvai. 

PatarimasJei mokėjimus atliekate įmokų surinkimo paslaugas teikiančiose įstaigose bei jų ar jų tarpininkų padaliniuose, mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas sumokėkite ne vėliau kaip prieš dvi darbo dienas iki Jūsų turimos prievolės sumokėjimo termino pabaigos, kad gautos įmokos būtų laiku įskaitytos į VMI biudžeto pajamų surenkamąsias sąskaitas.