VMI Naujienos

Individualią veiklą pernai vykdžiusiems deklaruoti pajamas liko mažiau nei 2 savaitės

 

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pusė gyventojų, praėjusiais metais vykdžiusių individualią veiklą (IDV), jau deklaravo pajamas. Dar apie 176 tūkst. veiklą su pažyma ar įsigijus verslo liudijimą vykdžiusiems gyventojams šią pareigą atlikti liko mažiau nei 2 savaitės – pajamų deklaracijas pateikti reikia iki gegužės 2 d. Pernai individualią veiklą iš viso vykdė apie 327 tūkst. gyventojų.

Už 2021 m. 203 tūkst. gyventojų deklaravo apie 91 mln. Eur mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumą. Bendrai šiemet pajamas jau deklaravo 1,1 mln. gyventojų.

VMI atkreipia dėmesį, jog pateikti pajamų deklaracijas turi visi savarankiškai veiklą vykdę gyventojai, netgi tais atvejais, kai pajamų negavo. Tuomet į pajamų deklaraciją prie gautų pajamų įrašomas „0“.

Gavę pajamų gyventojai deklaraciją užpildo pagal apskaitos žurnalą, tačiau, jei gyventojas naudojasi VMI nemokamu virtualiu buhalteriu i.APS, tai visi įrašai sukeliami automatiškai. Taip pat svarbu atidžiai nurodyti, koks apskaitos principas taikomas bei kurį išlaidų atskaitymo būdą pasirinko gyventojas.

VMI padeda deklaruoti pajamas nuotolinių susitikimų metu

„Šiemet gyventojams siūlome naują paslaugą: nuotolines konsultacijas aktualiomis pajamų deklaravimo temomis, kurių metu VMI specialistas dalyvius žingsnis po žingsnio veda deklaravimo vedliu, išskirdamas svarbiausius akcentus, o gyventojai tuo metu gali atitinkamai pildyti savo pajamų deklaraciją. Tai leidžia gyventojui pajamų deklaraciją pateikti „čia ir dabar“, – pasakoja VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pridurdamas, kad paskutinės minutės laukti nenorintys gyventojai kviečiami IDV pajamas deklaruoti jau balandžio 20 d. – tereikia užsiregistruoti į nuotolinį renginį.

Registracijos į renginį nuorodą rasite čia.

Nepavyko pajamų deklaruoti savarankiškai?

Visa aktuali informacija apie pajamų deklaravimą - www.vmi.lt > Pajamų deklaravimas, o deklaracijos pildymo instrukcijos - VMI „Youtube“ kanale. Daugiau informacijos dėl mokesčių konsultacijų ir nuotolinių paslaugų rasite čia. Primename, jog atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija.

 

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Eglė Aleksandravičienė,  
Valstybinė mokesčių inspekcija  
(8 5) 268 7887, 8 662 94657
[email protected]