Virtualus buhalteris i.APS

Nemokama VMI e.paslauga i.APS skirta gyventojams, vykdantiems individualią veiklą pagal pažymą bei su verslo liudijimu. Pajamas ir išlaidas tvarkant e. būdu nebereikia pildyti popierinio žurnalo, o į suvesti duomenys kasmet perkeliami į metinę pajamų deklaraciją, kurią beliks tik pateikti!


Kam privalu vesti apskaitą su i.APS?

Nuo 2024 m. gegužės 1 d.  individualią veiklą su pažyma ar verslu liudijimu vykdantys gyventojai, kurie turgavietėse ir viešose prekybos vietose prekiauja mėsa, paukštiena ir jų produktais, suminę pajamų apskaitą privalo vesti tik e. būdu per i.APS. o popierinio apskaitos žurnalo nebelieka.

Pirmą kartą pradedant vesti elektroninę apskaitą atvežus naują mėsos ir paukštienos produkciją jų įsigijimo dokumentų duomenys prieš pardavimą turi būti suvesti į i.APS kaip išlaidos.

Gautas pajamas reikės suvesti ne kasdien, tačiau vieną kartą į mėnesį, t. y. mėnesiui pasibaigus, iki kito mėnesio pabaigos, suvedama per tą mėnesį gautų pajamų suma.

Instrukcijos, kaip suvesti išlaidas ir prekybos pajamas į i.APS, čia.

DUK apie turgavietės suminę pajamų apskaitą per i.APS čia

Pažymėtina, kad šie pakeitimai nėra taikomi juridiniams asmenims ir savo ūkyje žemės ūkio produktus užauginusiems gyventojams.


Kaip prisijungti prie i.APS?

Tiesiogiai prie VMI informacinės sistemos i.MAS  arba  per Mano VMI su e. bankininkyste ar su VMI priemonėmis. Demonstracinė i.APS versija skirta susipažinimui, kaip veikia programa. Prisijungimo instrukcijas rasite čia.


Kodėl verta naudotis?

  • Nereikia pildyti popierinio Pajamų ir išlaidų žurnalo.
  • Apskaičiuoti mokesčiai (GPM, PVM, PSD ir VSD įmokos).
  • Galimybė išrašyti išankstinę sąskaitą faktūrą, PVM sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitą.
  • Užpildyta preliminari metinė pajamų deklaracija.
  • PVM ribos skaičiuoklė.
  • Priminimai ir kita individualią veiklą vykdantiems gyventojams naudinga informacija.