i.APS
Ar, tvarkant apskaitą i.APS, galima stebėti savo turimų prekių likučius, metų gale atlikti prekių inventorizaciją?
Registracijos numeris KM2447
Tvarkant apskaitą, yra galimybė stebėti savo turimų prekių likučius ir atlikti metų gale prekių inventorizaciją. Programa automatiškai sugeneruos inventorizcijos įrašo juodraštį 12-31(YYYY-01-01) su neigiamais likučiais. Kito laikotarpio pradžioje perkelia į išlaidų dalį su pliuso ženklu.
Ar bus nustatytas datos apribojimas? Pvz., išrašiau S / F, pamiršau įvesti į programą, galėsiu tą padaryti po pusmečio atbuline data?
Registracijos numeris KM2400
Naudotojas pajamų ir išlaidų dokumentus gali įvesti bet kada per einamąjį mokestinį laikotarpį. Pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, suminius apskaitos duomenis galima suvesti, i.APS programos viršutinės ekrano juostos dešinėje pusėje pasirinkus mygtuką „Nustatymai“.
i.APS programoje pajamų ir išlaidų dokumentus į apskaitą galima įvesti tik nuo tų metų, kuriais buvo pradėta naudotis i.APS. Jei apskaitos vedliu pradėjote naudotis 2021 m., o sąskaitas faktūras norite išrašyti už 2020 m., tai jos nebus perkeltos į „Apskaitos žurnalą“ ir į metinę pajamų deklaraciją, nes sąskaitų faktūrų išrašymo metu Jūs nebuvote i.APS naudotojas. Visą apskaitą tvarkyti i.APS programoje galite tik nuo tų metų, kuriais i.APS buvo pradėtas naudoti.
Kokiais atvejais naudinga atsargų apskaitymo funkcija?
Registracijos numeris KM2977
Jei Jūs vykdote prekybos arba gamybos individualią veiklą ir naudojate daug ir ne vienos rūšies atsargų (prekių, medžiagų, žaliavų), Jums gali būti patogus nuolatinis atsargų apskaitymas, kuris priklauso nuo registruotų įvykusių pirkimų ir pardavimų. Atliekant inventorizaciją, i.APS programoje ataskaitinio laikotarpio pabaigoje nustatytas neparduotų atsargų likutis perkeliamas į kitą ataskaitinį laikotarpį, t. y. į kitus metus.
Nuolatos sekant atsargas apskaita tvarkoma efektyviau, sugaištama mažiau darbo laiko, turimi duomenys apie atsargas ir jų kiekius yra tikslesni.
Kokiu būdu galima pakoreguoti / anuliuoti jau išrašytą PVM sąskaitą faktūrą /sąskaitą faktūrą ir kitus pajamų ir išlaidų dokumentus?
Registracijos numeris KM2239
Norint patikslinti / anuliuoti PVM sąskaitą faktūrą, kuri yra išrašytą per i.SAF, reikia išrašyti „Kreditinę“ sąskaitą, nurodant tikslinamos sąskaitos faktūros seriją, numerį bei išrašymo datą. Pakeitus / patikslinus sąskaitos faktūros duomenis (pagal konkrečią situaciją), reikia spausti „Patvirtinti“.
Sąskaitą faktūrą ir kitus pajamų ir išlaidų dokumentus galima anuliuoti neišrašant kreditinės sąskaitos faktūros. Dokumentų anuliavimo veiksmai:
Pasirinkti norimą sąskaitą faktūrą ar kitą dokumentą.
Pasirinkti mygtuką „Atšaukti".
Įvesti dokumento atšaukimo priežastį.
Pasirinkti patvirtinti dokumento atšaukimą.
Peržiūrėti dokumento atšaukimo informaciją.
Kuriamas naujas dokumentas tuo atveju, jei reikalinga kurti naują.
Ar galima į i.APS įvesti anksčiau išrašytos sąskaitos faktūros duomenis?
Registracijos numeris KM2448
Taip, galima. Įvesdami elektroninės sąskaitos faktūros duomenis, pasirinkite „Įvedami anksčiau išrašytos sąskaitos duomenys“, jei norite įvesti anksčiau išrašytos sąskaitos duomenis, įveskite ankstesnę nei šiandienos išrašymo datą.
Kaip atsispausdinti pajamų ir išlaidų žurnalą?
Registracijos numeris KM2399
„Apskaitos žurnalo“ peržiūros lange reikia pasirinkti pačios naršyklės spausdinimo funkciją. Tai dažniausiai galima padaryti, pvz., chrome naršyklėje, paspaudus CTRL-P trumpinį. Dokumentas bus atspausdintas PDF formatu.
Registracijos numeris KM2426
Programoje įkeltas informacinis pranešimas, kurio tikslas priminti naudotojui apie ilgalaikio turto leidžiamų atskaitymų išlaidas: „Lengvųjų automobilių įsigijimo išlaidos leidžiamiems atskaitymams gali būti priskirtos tik tais atvejais, kai lengvieji automobiliai yra naudojami tik transporto paslaugoms (pavėžėjimui) arba vairavimo mokymo paslaugoms teikti ir (arba) nuomoti.“ Patys naudotojai i.APS turi dėti žymą, kad veikloje naudojamam automobiliui, kaip ilgalaikiui turtui, turi būti skaičiuojamas nusidėvėjimas.
Ar gyventojas gali pabandyti kaip veikia virtualus buhalteris (i.APS)?
Registracijos numeris KM2434
Išbandyti, kaip veikia programa, susipažinti su jos funkcijomis ir galimybėmis - apsispręsti, ar nori naudotis i. APS paslauga, ar ne, gyventojai gali demonstracinės virtualaus buhalterio („i.APS DEMO“) versijos pagalba. Paprasčiausias būdas išbandyti virtualaus buhalterio i.APS DEMO versiją - per e. bankininkystę. Prisijungus prie e. banko reikia pasirinkti VMI e. paslaugą - „i.APS DEMO“. Susipažinti su programa gali ne tik individualią veiklą vykdantys, bet ir ketinantys dirbti savarankiškai asmenys.
Ar galima pridėti i.APS atstovavimo teises, kaip tai padaryti?
Registracijos numeris KM2449
Automatiškai i.APS atstovavimo teisės suteikiamos fiziniams asmenims, kurie atstovauja save.
Mokesčių mokėtojas, kuris nori, kad jam atstovautų kitas asmuo turi prisijungti prie i.MAS. i.MAS peržiūros lange turi spausti „i.MAS atstovai“, atsidariusiame lange turi pasirinkti „Naujas atstovas“, atsidariusiame lange turi užpildyti „i.MAS atstovo duomenys“ ir varnele pažymėti, kokias teises suteikia. Atlikęs visus veiksmus, turi spausti mygtuką „Išsaugoti“.
Naujasis atstovas į savo el. paštą gaus patvirtinimo nuorodą, kurią patvirtinęs, galės atstovauti.
Kokiu būdu galima prisijungti prie i.APS?
Registracijos numeris KM2402
Prie i.MAS posistemio i.APS galima prisijungti tokiu pat būdu kaip ir prie kitų VMI informacinių sistemų (pvz.: Mano VMI, EDS ir kt.):
-
Per išorines sistemas (el. bankininkystė, VĮ Registrų centras, Elektroniniai valdžios vartai, Skaitmeninio sertifikavimo centras);
-
Su VMI priemonėmis.
Prisijungus, reikia pasirinkti VMI e. paslaugą „i.MAS“.
Ar PVM mokėtojų išrašytos / gautos PVM sąskaitos faktūros iš i.SAF bus perkeltos į i.APS, ar reikės dar kartą iš naujo patiems suvesti į i.APS?
Registracijos numeris KM2446
Norint išrašyti sąskaitas, PVM mokėtojas bus nukreipiamas į i.SAF, kur jis galės išrašyti sąskaitas ir jas gauti (jei bus sutikęs gauti), pačių PVM sąskaitų faktūrų naujai suvedinėti į i.APS nereikės.
Kas gali jungtis prie i.APS?
Registracijos numeris KM2452
Gyventojai, vykdantys individualią veiklą su pažyma, su verslo liudijimu, ne PVM mokėtojai, PVM mokėtojai, gali tvarkyti supaprastintą apskaitą i.APS. Nuo 2019-01-01 įsigaliojo Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo Nr. IX-574 6 ir 10 straipsnių pakeitimo įstatymas Nr. XIII-1183, kuriuo patikslintos ir aiškiau išdėstytos Buhalterinės apskaitos įstatymo 6 straipsnio 3 dalies nuostatos. Šio straipsnio 3 dalies 1 punkte nustatyta, kad supaprastintą apskaitą gali pasirinkti gyventojai, kurie verčiasi individualia veikla (t. y. tiek su verslo liudijimu, tiek su pažyma). Vadinasi, individualią veiklą vykdantys gyventojai (tiek su pažyma, tiek su verslo liudijimu), tiek ne PVM mokėtojai, tiek PVM mokėtojai, gali rinktis tvarkyti supaprastintą apskaitą per i.APS.
Ar i.APS gali savo apskaitą tvarkyti gyventojas, turintis tuo pačiu laikotarpiu verslo liudijimą ir individualią veiklą pagal pažymą?
Registracijos numeris KM2450
Gyventojai, tuo pačiu metu vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu ir individualią veiklą pagal pažymą, gali tvarkyti supaprastintą apskaitą per i.APS.
Ar metų eigoje pateikus FR0457 duomenys persikels į i.APS automatiškai?
Registracijos numeris KM2445
Duomenys perkeliami automatiškai (duomenų atnaujinimas numatytas kartą per parą).
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos Slapukų politika; Privatumo politika.
Naudojami sklandžiam svetainės veikimui ir įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Be šių slapukų svetainė negali tinkamai veikti.
Renka statistinę informaciją apie svetainės naudojimą ir naudojami Jūsų naršymo patirties gerinimui.