VMI Naujienos

Nuo COVID-19 nukentėję mokesčių mokėtojai dar turi tris savaites mokesčiams be palūkanų išdėstyti

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktos įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai, taip pat veiklos nevykdantys gyventojai, kurie turi nesumokėtų mokesčių, iki š. m. rugpjūčio 31 d. turėtų kreiptis į VMI ir pateikti prašymą sudaryti mokestinės paskolos sutartį (toliau - MPS) be palūkanų. Prašymo nepateikus, nuo spalio 31 d. mokesčių nepriemokai, kuri susidarė iki rugpjūčio 31 d., galios įprasta mokesčių mokėjimo, MPS sudarymo tvarka – prašymą reikės pagrįsti finansinę būklę įrodančiais dokumentais, bus taikomos palūkanos.

Prašymą sudaryti MPS be palūkanų nuo pandemijos nukentėję mokesčių mokėtojai gali pateikti per Mano VMI, pasirinkę Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas.

„Šiuo metu mokesčių nepriemoką, kuriai taikomos pagalbos priemonės, turi beveik 40,7 tūkst. mokesčių mokėtojų, iš jų apie 20,8 tūkst. įmonių ir 19,9 tūkst. gyventojų, vykdančių veiklą. Įmonių nepriemoka sudaro 626,2 mln. Eur, o gyventojų – 14,8 mln. Eur, bendra nepriemoka yra 641 mln. Eur. Iš šios sumos dėl 436 mln. Eur mokesčių mokėtojai jau sudarė MPS sutartis be palūkanų“, – sako VMI Nepriemokų administravimo departamento vyresnioji patarėja Džiuginta Balčiūnienė.

Pažymėtina, kad verslininkai, kurie dėl pandemijos taip pat patyrė finansinių sunkumų ir turi nesumokėtų mokesčių, tačiau jų nėra nukentėjusiųjų nuo COVID-19 sąrašuose, gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl jų įtraukimo į sąrašus. Tą taip pat galima padaryti iki rugpjūčio 31 d., tačiau rekomenduojame prašymą pateikti kuo anksčiau, nelaukiant termino pabaigos“, - sako Džiuginta Balčiūnienė.

Primenama, kad MPS be palūkanų įmokas išdėstyti dalimis galima iki 2022 m. gruodžio 31 d., o esant sudėtingoms finansinėms aplinkybės pirmąją įmoką atidėti vieneriems metams[1]. Jei gyventojui ar įmonei numatyto laikotarpio neužtenka sumokėti susidariusius mokesčius, MPS sudaryti galima ir ilgesniam laikotarpiui (iki 5 metų). Tokiu atveju po numatyto išdėstymo termino taikomi standartiniai reikalavimai – mokesčių mokėtojas turi pagrįsti savo prašymą finansinę būklę įrodančiais dokumentais, bei tarifai - vėlesnio laikotarpio įmokoms bus skaičiuojamos 0,01 proc. per dieną palūkanos.

Mokestinės pagalbos priemonės (neskaičiuojami delspinigiai ir nepradedami išieškojimo veiksmai) į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktiems mokesčių mokėtojams taikomos iki spalio 31 d. dėl mokesčių nepriemokų, kurios susidarė iki rugpjūčio 31 d. Nukentėjusių nuo pandemijos įmonių sąrašą galima rasti čia, o nuo COVID-19 nukentėjusių individualių veiklų sąrašus čia.

Konsultacijas MPS sudarymo bei kitais mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Konsultacijos aptarnavimo padaliniuose - su išankstine rezervacija.

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Agnė Zelenė

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

tel.: (8 5) 266 8226, 8 687 87 034, el. p.: [email protected]

 

[1] Jei įmonės nepriemoka yra lygi ar didesnė kaip 300 tūkst., atidedant pirmąją įmoką metams, kartu su prašymu reikia pateikti ir pagrindžiančius dokumentus.