Ne, lengvatinis 9 proc. PVM tarifas yra taikomas ir tais atvejais, kai maitinimo paslaugos yra teikiamos juridiniams asmenims.

Lengvatinis 9 proc. PVM tarifas yra taikomas nepriklausomai nuo to, kokiu būdu klientai užsisako maistą iš maitinimo įstaigų ir kokiu būdu toks maistas yra pristatomas klientams.

Jeigu viešbutis turi savo restoraną, kavinę ar pan. maitinimo vietą ir pusryčiai yra organizuojami tokios maitinimo vietos, tai 9 proc. PVM tarifas gali būti taikomas (išskyrus alkoholinius gėrimus).

Mažesnė fiksuoto dydžio įmoka, kurią moka klientai už vėlyvuosius pusryčius be teisės vartoti alkoholinius gėrimus, yra apmokestinama, taikant 9 proc. PVM tarifą. Didesnio dydžio fiksuota įmoka, kurią moka klientai, pasirinkę vartoti alkoholinius gėrimus, turi būti išskaidyta į 2 dalis ir apmokestinta skirtingais PVM tarifais: įmokos dalis lygi mažesnei fiksuotai įmokai apmokestinama, taikant 9 proc. PVM tarifą, o likusi įmokos dalis (t. y. skirtumas tarp didesnės fiksuotos įmokos dydžio ir mažesnės fiksuotos įmokos dydžio) yra apmokestinama, taikant 21 proc. PVM tarifą.

Verslo vakarienė bus apmokestinama 2 skirtingais PVM tarifais: šalti ir karšti užkandžiai, karšti patiekalai, desertai, stalo vanduo bus apmokestinami, taikant 9 proc. PVM tarifą, o 7 taurės balto vyno ir 7 taurės raudono vyno – taikant 21 proc. PVM tarifą.

Pica ir gaivusis gėrimas apmokestinami, taikant 9 proc. PVM tarifą, o bokalas alaus – taikant 21 proc. PVM tarifą.

Taurė vyno apmokestinama, taikant 21 proc. PVM tarifą, puodukas juodos kavos – 9 proc. PVM tarifu.

Nepriklausomai nuo to, ar kebabai / gaivieji gėrimai yra parduodami stacionariose ar mobiliose pardavimo vietose, ar klientas pasirenka kebabus valgyti stacionarioje vietoje ar ne, kebabai / gaivieji gėrimai yra apmokestinami 9 proc. PVM tarifu. Alkoholiniams gėrimams turi būti taikomas 21 proc. PVM tarifas.

Kai maitinimo įstaiga parduoda sultinius, kibinus, salotas, gaiviuosius gėrimus klientams suvartoti, tai yra taikomas 9 proc. PVM tarifas. Tačiau tais atvejais, kai maitinimo įstaiga parduoda savo produkciją asmenims, kurie jie perparduoda, tai tokia produkcija turi būti apmokestinta 21 proc. PVM tarifu, nes tokios produkcijos pardavimas nėra nei maitinimo paslauga, nei maisto tiekimas išsinešimui.

Gali, jei jie neturi būti neapmokestinami pagal PVM įstatymo 23 str. nuostatas.

Konferencijos dalyvių maitinimo paslaugos, maisto užsakymas į kambarį, maitinimo paslaugų išvažiuojamuosiuose renginiuose teikimas apmokestinamas, taikant lengvatinį 9 proc. PVM tarifą.
Užkandžių bei gėrimų pardavimas iš mini barų viešbučio numeriuose apmokestinamas standartiniu PVM tarifu.

Ne, lengvatinis PVM tarifas nėra taikomas.

Aptarnavimo mokestis nėra mokamas už atskirai klientui teikiamą paslaugą, todėl toks mokestis turėtų būti traukiamas į suteiktų maitinimo paslaugų apmokestinamąją vertę ir turėtų būti apmokestinamas taip, kaip apmokestinamos maitinimo paslaugos. Kitaip tariant, aptarnavimo mokestis skaičiuojamas kaip x proc. nuo maitinimo paslaugų, kurioms taikomas 9 proc. PVM tarifas, ir jam taikomas 9 proc. PVM tarifas, ir kaip y proc. nuo paslaugų, kurios apmokestinamos, taikant 21 proc. PVM tarifą (maitinimo paslaugų dalies, susijusios su alkoholiniais gėrimais), ir jam taikomas 21 proc. PVM tarifas.

Pakuotės vertė turėtų įeiti į perkamo maisto vertę, todėl pakuotei taikomas toks pat PVM tarifas kaip ir tiekiamam maistui išsinešti.

Pakuotės vertė turėtų įeiti į perkamo maisto vertę, todėl pakuotei taikomas toks pat PVM tarifas kaip ir maistui.

Aprašytu atveju mokamas staliukų rezervacijos mokestis laikytinas avansu už būsimas maitinimo paslaugas, prievolės mokėti PVM už tokį sumokėtą avansą nėra. Jeigu maitinimo paslaugos nebus suteiktos, t. y. rezervacija nebus pasinaudota, tai restoranui likęs avansas bus ne PVM objektas ir prievolės sumokėti PVM taip pat neatsiras.

Lengvatinį PVM tarifą galima bus pritaikyti, išrašant buhalterinę pažymą ir joje perskaičiuojant pritaikytą (kasos aparato kvite įmuštą) standartinį PVM tarifą į lengvatinį PVM tarifą.

Tai, kaip kuponai apmokestinami, priklauso nuo to, ar restorano parduodamas dovanų kuponas bus laikomas vienatipiu ar daugiatipiu kuponu. Jeigu restorano parduodamas kuponas suteiks teisę įsigyti maitinimo paslaugas tik tame restorane ir nesuteiks teisės įsigyti alkoholinių gėrimų, kaip maitinimo paslaugų dalies, tai toks kuponas bus laikomas vienatipiu ir bus apmokestinamas, taikant lengvatinį 9 proc. PVM tarifą. Jeigu restorano parduodamas kuponas leis klientui įsigyti ir alkoholinių gėrimų, kaip maitinimo paslaugų dalį, tai toks kuponas bus laikomas daugiatipiu. Daugiatipių kuponų pardavimas yra laikomas ne PVM objektu, todėl joks PVM tarifas nėra taikomas. PVM tokiu atveju turės būti skaičiuojamas tik tada, kai bus pasinaudojama kuponu ir bus suteikiamos maitinimo paslaugos.

Tokie viešbučio parduodami kuponai laikomi daugiatipiais. Daugiatipių kuponų pardavimas yra laikomas ne PVM objektu, todėl joks PVM tarifas nėra taikomas. PVM tokiu atveju turės būti skaičiuojamas tik tada, kai bus pasinaudojama kuponu ir bus suteikiamos atitinkamos paslaugos.

Atsižvelgiant į specifines aplinkybes (maistą renkasi viešbučio svečias, kuris, esant poreikiui, pats teikia pretenziją restoranui dėl maisto kokybės ir pan.), laikoma, kad maitinimo paslaugas viešbučio svečiui teikia restoranas, o ne viešbutis. Vadinasi, viešbučio svečiui teikiamos maitinimo paslaugos yra apmokestinamos, taikant lengvatinį 9 proc. PVM tarifą (išskyrus tą maitinimo paslaugų dalį, kuri yra susijusi su alkoholiniais gėrimais). Tokiu atveju restoranas viešbučiui negali rašyti PVM sąskaitos faktūros už viešbučio svečiams suteiktas maitinimo paslaugas. Jeigu restoranas ir viešbutis nori suderinti pinigų sumas, kurias viešbučio svečiai už maitinimo paslaugas mokėjo / turėjo mokėti viešbutyje, tai turi būti daroma laisvos formos dokumentais, bet ne PVM sąskaitomis faktūromis. Analogiškai, viešbutis iš viešbučio svečio gavęs apmokėjimą už restorane suteiktas maitinimo paslaugas, tokių paslaugų negali nurodyti viešbučio svečiui išrašomoje PVM sąskaitoje faktūroje kaip svečiui suteiktų viešbučio paslaugų. Tačiau viešbutis turi teisę viešbučio svečiui išrašomoje PVM sąskaitoje faktūroje už viešbučio teiktas paslaugas (pvz., apgyvendinimą) tokį apmokėjimą už restorano suteiktas maitinimo paslaugas nurodyti kaip papildomą informaciją (nenurodant PVM tarifo, PVM sumos ir pan.). Jeigu viešbučio svečiui yra reikalinga PVM sąskaita faktūra už maitinimo paslaugas, tokią PVM sąskaitą faktūrą jam turėtų išrašyti restoraną valdanti įmonė.

Atsižvelgiant į specifines aplinkybes (maistą renkasi viešbučio svečias, kuris, esant poreikiui, pats teikia pretenziją restoranui dėl maisto kokybės ir pan.), laikoma, kad maitinimo paslaugas viešbučio svečiui teikia restoranas, o ne viešbutis. Vadinasi, viešbučio svečiui teikiamos maitinimo paslaugos yra apmokestinamos, taikant lengvatinį 9 proc. PVM tarifą (išskyrus tą maitinimo paslaugų dalį, kuri yra susijusi su alkoholiniais gėrimais). Tokiu atveju restoranas viešbučiui negali rašyti PVM sąskaitos faktūros už viešbučio svečiams suteiktas maitinimo paslaugas. Viešbutis iš viešbučio svečio gavęs apmokėjimą už restorane suteiktas maitinimo paslaugas, tokių paslaugų negali nurodyti viešbučio svečiui išrašomoje PVM sąskaitoje faktūroje kaip svečiui suteiktų viešbučio paslaugų. Tačiau viešbutis turi teisę viešbučio svečiui išrašomoje PVM sąskaitoje faktūroje už viešbučio teiktas paslaugas (pvz., apgyvendinimą) tokį apmokėjimą už restorano suteiktas maitinimo paslaugas nurodyti kaip papildomą informaciją (nenurodant PVM tarifo, PVM sumos ir pan.). Jeigu viešbučio svečiui yra reikalinga PVM sąskaita faktūra už maitinimo paslaugas, tokią PVM sąskaitą faktūrą jam turėtų išrašyti restoraną valdanti įmonė. Viešbutis už savo suteiktas tarpininkavimo paslaugas turi išrašyti PVM sąskaitą faktūrą restoranui.

Taip, sporto klubai (įskaitant teniso aikštynus, badmintono ar skvošo aikšteles) pasinaudoti lengvatiniu PVM tarifu už teikiamas paslaugas gali tuomet, kai sporto klubas organizuoja užsiėmimus, kurių metu atėjęs žmogus kartu su treneriu, individualiai ar grupėje sportuoja atitinkamoje sporto aikštelėje.