Pažymų užsakymas ir prašymų teikimas
Pažymų užsakymas ir prašymų pateikimas
Šioje skiltyje rasite informaciją apie:
- Prašymą dėl mokesčio permokos grąžinimo (įskaitymo) (FR0781)
- Prašymą dėl akcizų grąžinimo (FR0396, FR0397)
- Prašymą išdėstyti mokesčių ar baudų sumokėjimą
- Prašymą dėl mokestinės nepriemokos perėmimo
- Prašymą dėl atsiskaitymo su valstybės biudžetu (FR0319)
- Prašymą dėl pažymos apie gautas pajamas ir sumokėtus mokesčius (FR0594, FR0595)
- Prašymą atleisti nuo deklaracijų pateikimo, pratęsti terminą
- Pažymą (prašymą), susijusį su dvigubo apmokestinimo naikinimu (FR0021, FR0022, FR0023, FR0254)
- Prašymą gyventojo (šeimos) turto ir / ar pajamų deklaravimo pažymai gauti
- Prašymą PVM mokėtojo sertifikatui gauti
- Prašymą dėl likučių suderinimo akto (FR0299)
Kada taikos sutartis laikoma sudaryta?
Registracijos numeris KM3723
Ši informacija skelbiama:
Prašymas dėl taikos sutarties sudarymo
Taikos sutartis laikoma sudaryta, kai taikos sutartį patvirtina teismas.
Teises aktai
Kada taikos sutartis nutraukiama?
Registracijos numeris KM3720
Ši informacija skelbiama:
Prašymas dėl taikos sutarties sudarymo
VMI per 5 darbo dienas elektroniniu paštu informuoja skolininką apie taikos sutarties nutraukimą ir (ar) kreipiasi į teismą dėl taikos sutarties nevykdymo ir vykdomojo rašto išdavimo, jeigu yra bent vienas iš nustatytų pagrindų:
- skolininkas taikos sutarties reikalavimams užtikrinti taikos sutarties vykdymo laikotarpiu pasiūlė įkeisti turtą ir šios sąlygos neįvykdė per Taisyklių 24 punkte nurodytą terminą;
- skolininkas ilgiau nei 2 mėnesius nesumokėjo visų ar dalies taikos sutartimi išdėstytų įmokų ir (ar) papildomų privačiose rinkose taikomų palūkanų, jeigu tokios palūkanos yra numatytos taikos sutartyje, ir (ar) nesilaiko kitų taikos sutartyje numatytų sąlygų;
- baigėsi taikos sutartyje nurodytas įmokų sumokėjimo terminas ir taikos sutartimi numatytos įmokos ar jų dalis nebuvo sumokėtos;
- skolininkui yra iškeliama bankroto byla.
VMI į teismą dėl taikos sutarties nutraukimo ir vykdomojo rašto išdavimo kreipiasi tais atvejais, kai taikos sutartis buvo sudaryta ne su skolininku, o su kitais civilinėje ar administracinėje dalyvavusiais asmenimis, iš kurių išieškoti prievolių ne ginčo tvarka negalime. Kai taikos sutartis buvo sudaryta su skolininku, VMI, informavusi skolininką apie taikos sutarties nutraukimą, pradeda išieškojimo veiksmus.
Teises aktai
Kaip ir kada nustatomos privačiose rinkose mokamos palūkanos?
Registracijos numeris KM3721
Ši informacija skelbiama:
Prašymas dėl taikos sutarties sudarymo
VMI savo iniciatyva privačiose rinkose mokamų palūkanų nenustato. Taikos sutarties vykdymo metu skolininkas gali pats įsipareigoti mokėti papildomas privačiose rinkose taikomas palūkanas. Už privačiose rinkose mokamų palūkanų įsipareigojimą skiriami papildomi taškai, todėl tokiu atveju didėja tikimybė sudaryti taikos sutartį.
Palūkanos nustatomos pagal taikos sutarties pasirašymo dieną Lietuvos banko taikomas vidutines metinių palūkanų normas. Pasikeitus Lietuvos banko taikomų vidutinių metinių palūkanų normoms, nuo atitinkamo ketvirčio pirmos dienos turi būti perskaičiuojamos ir mokamos pakeistos papildomos privačiose rinkose taikomos palūkanos. Už palūkanų perskaičiavimą atsakingas skolininkas.
Teises aktai
Kas apmoka visas taikos sutarties sudarymo išlaidas?
Registracijos numeris KM3722
Ši informacija skelbiama:
Prašymas dėl taikos sutarties sudarymo
Visas taikos sutarties sudarymo išlaidas apmoka skolininkas.
Jeigu skolininkas taikos sutarties reikalavimams užtikrinti taikos sutarties vykdymo laikotarpiui pasiūlo įkeisti turtą, turto įkeitimo išlaidas apmoka skolininkas.
Sudarant taikos sutartį vykdymo procese, vykdomojoje byloje antstolio apskaičiuotas vykdymo išlaidas apmoka skolininkas.
Teises aktai
Kokiais atvejais galima kreiptis dėl taikos sutarties sudarymo?
Registracijos numeris KM3717
Ši informacija skelbiama:
Prašymas dėl taikos sutarties sudarymo
VMI sudarydama taikos sutartį gali atidėti piniginės prievolės įvykdymo terminus šiais atvejais:
- Kai kreipiamasi dėl taikos sutarties sudarymo civilinėje arba administracinėje byloje, susijusioje su prievolių išieškojimu valstybės naudai;
- Kai kreipiamasi dėl taikos sutarties sudarymo vykdymo procese, kai prievolių išieškojimas yra perduotas antstoliams;
- Kai skolininkas nėra civilinės arba administracinės bylos šalis ar nėra pradėtas vykdymo procesas — taikos sutartis gali būti sudaroma tik tuo atveju, jeigu taikos sutartimi prašoma atidėti įvykdymą tokios prievolės, dėl kurios buvo sudaryta mokestinės paskolos sutartis ir kuri buvo nutraukta (išskyrus atvejus, kai mokestinės paskolos sutartis nutraukta skolininko prašymu).
Svarbu. Su skolininku juridiniu asmeniu taikos sutartimi atidėtos prievolės dydis turi būti ne mažesnis kaip 3 000 eurų, su skolininku fiziniu asmeniu taikos sutartimi atidėtos prievolės dydis turi būti ne mažesnis kaip 1 000 eurų.
Taikos sutartis nėra sudaroma dėl teismo paskirtos konfiskuoto turto vertę atitinkančios pinigų sumos, baudžiamosiose ar administracinių nusižengimo bylose paskirtų baudų ir dėl užsienio vykdomųjų dokumentų.
Teises aktai
Kokiais atvejais taikos sutartis nesudaroma?
Registracijos numeris KM3719
Ši informacija skelbiama:
Prašymas dėl taikos sutarties sudarymo
Taikos sutartis nėra sudaroma šiais atvejais (Taisyklių 18 punktas):
- per paskutinius 3 metus sudaryta taikos sutartis buvo nevykdoma arba netinkamai vykdoma;
- kai prašoma sudaryti taikos sutartį baudžiamojoje arba administracinio nusižengimo byloje paskirtai baudai ;
- kai prašoma sudaryti taikos sutartį teismo paskirtai konfiskuoto turto vertę atitinkančiai pinigų sumai;
- skolininkui, juridiniam asmeniui, yra inicijuotas nemokumo procesas Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo 8, 9 straipsnių nustatyta tvarka;
- skolininkui, juridiniam asmeniui, yra iškelta nemokumo byla;
- skolininkui, fiziniam asmeniui, yra inicijuota arba iškelta bankroto byla;
- antstolis yra paskelbęs apie skolininko turto pardavimą. Šio papunkčio nuostatos galioja iki turto realizavimo pabaigos;
- skolininkui, juridiniam asmeniui, Juridinių asmenų registro (toliau - JAR) tvarkytojas išsiuntė pranešimą apie numatomą inicijuoti juridinio asmens likvidavimą arba JAR tvarkytojas inicijavo juridinio asmens likvidavimą;
- skolos mokėjimo terminą galima išdėstyti / atidėti MAĮ 88 straipsnyje numatyta tvarka;
- VMI yra nustačiusi neteisėtus skolininko veiksmus, dėl kurių yra kreiptasi į teismą arba yra pradėtas ikiteisminis tyrimas, o taikos sutartis leistų skolininkui ar jo atstovams išvengti atsakomybės.
Taisyklių 18.4 papunkčio nuostatos netaikomos, jeigu gautas prašymas sudaryti taikos sutartį civilinėje byloje pagal VMI teiktą pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo.
Taisyklių 18.4–18.6 papunkčiuose nurodytais atvejais taikomos Juridinių asmenų nemokumo ir fizinių asmenų bankroto procesuose priimamų sprendimų, susijusių su piniginių prievolių vykdymu, metodikoje, patvirtintoje Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininko 2016 m. gruodžio 14 d. įsakymu Nr. VA-160 „Dėl Juridinių asmenų nemokumo ir fizinių asmenų bankroto procesuose, priimamų sprendimų, susijusių su piniginių prievolių vykdymu, metodikos patvirtinimo“, numatytos nuolaidos.
Svarbu. Taikos sutartis nėra sudaroma, jeigu, skolininkui ir su juo susijusiems asmenims pagal pateiktą taikos sutarties projektą suteikus nereikšmingą (de minimis) pagalbą, bus viršytas didžiausias leidžiamas nereikšmingos (de minimis) pagalbos dydis, išskyrus atvejus, kai gaunamas Europos Komisijos sprendimas dėl valstybės pagalbos teisėtumo.
Teises aktai
Kokie kriterijai vertinami, gavus prašymą dėl taikos sutarties sudarymo?
Registracijos numeris KM3718
Ši informacija skelbiama:
Prašymas dėl taikos sutarties sudarymo
Gavus prašymą dėl taikos sutarties sudarymo, VMI vertina:
- skolininko įsipareigojimą sumokėti dalį VMI reikalavimo iki taikos sutarties pasirašymo;
- papildomų įsipareigojimų užtikrinimo priemonių taikymo galimybę ir mastą;
- atsiskaitymo su VMI terminą;
- papildomų privačiose rinkose taikomų palūkanų mokėjimą.
VMI priima sprendimą sudaryti su skolininku, juridiniu asmeniu, taikos sutartį tais atvejais, kai pagal Taisyklių 15 punkte numatytus kriterijus taikos sutarčiai skiriami 7 ir daugiau taškų ir nėra Taisyklių 18 punkte nurodytų aplinkybių.
VMI priima sprendimą sudaryti su skolininku, fiziniu asmeniu, taikos sutartį tais atvejais, kai pagal Taisyklių 15 punkte numatytus kriterijus taikos sutarčiai skiriami 5 ir daugiau taškų ir nėra Taisyklių 18 punkte nurodytų aplinkybių.
Teises aktai
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos Slapukų politika; Privatumo politika.
Naudojami sklandžiam svetainės veikimui ir įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Be šių slapukų svetainė negali tinkamai veikti.
Renka statistinę informaciją apie svetainės naudojimą ir naudojami Jūsų naršymo patirties gerinimui.